57 میلیون ریال برق هفته گذشته در بورس انرژی معامله شد

 ارزش معامله‌های انجام شده در هفته گذشته بیش از 57 میلیون ریال بود که با توجه به سه روز فعالیت کاری، نسبت به هفته پیش از آن کاهش داشت.

به ‌گزارش وزارت نیرو، ارزش معامله‌های انجام شده بورس انرژی در سه روز نهم، دهم و دوازدهم خردادماه، بیش از 57 میلیون ریال بود.
در نماد بار پایه روزانه معادل یک هزار و 656 مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط 340 هزار و 28 ریال بر مگاوات ساعت بین خریداران و فروشندگان انرژی معامله شد.
در چهار روز کاری دو هفته پیش بورس انرژی (اول تا پنجم خردادماه)، فقط در نماد بار پایه روزانه معادل دو هزار و 304 مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط 300 هزار و 312 ریال بر مگاوات ساعت معامله شد. 
ارزش معاملات انجام شده در این هفته بیش از 690 میلیون ریال بود. 
به گزارش ایرنا، پس از موافقت شورای عالی بورس و اوراق بهادار، بورس انرژی به عنوان چهارمین بورس کشور در چهار بخش اوراق سلف برق، اوراق قرارداد محور کالاهای انرژی مانند زغال سنگ، نفت و انرژی های سبز مانند انرژی های خورشیدی، در برنامه کاری سال 1390 بازار سرمایه ایران قرار گرفت. 
قرار است در مرحله نخست، برق به صورت سلف موازی معامله شود و سپس، بازار مشتقه شامل قرارداد آتی، قرارداد اختیار خرید و معاملات در عرصه بین المللی فعال می شود. 
شرکت بورس انرژی، سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت مدیریت فناوری، شرکت سپرده گذاری مرکزی، شرکت های کارگزاری، شرکت مدیریت شبکه، شرکت توانیر، مصرف کنندگان برق و تولیدکنندگان برق، بازیگران بورس انرژی در بخش معاملات برق محسوب می شوند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «57 میلیون ریال برق هفته گذشته در بورس انرژی معامله شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات