قانون، ملاک انجام کار در دفتر بازرسی است

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری روز یکشنبه به نقل از بهرام سلیمانی در جمع کارکنان دفتر بازرسی استانداری افزود: آقای رازانی در بخشی از حکمی که برای اینجانب صادر کرده اند؛ بر بازرسی های مرتب، پایش مستمر و دقیق عملکرد همه دستگاه های اداری زیرمجموعه دولت، تهیه و ارایه گزارش های منظم به ایشان به عنوان نماینده عالی دولت تاکید کرده اند که واقعا سنگینی بار این مسوولیت را بر دوش خود احساس می کنم.
وی با تاکید بر نقش خطیر و اثرگذار دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی در توانمند سازی و پایش عملکرد دستگاه های اجرایی گفت: هدف این دفتر نظارت به منظور ارتقا سطح خدمات رسانی دستگاه ها به مردم استان می باشد و مچ گیری در رویکرد این دفتر جایگاهی ندارد.
سلیمانی خاطرنشان ساخت: اگر فعالیت های این دفتر مبتنی بر برنامه باشد و وظایف و مسوولیت های دستگاه ها را خوب بشناسیم، به طور قطع در حل و فصل و پیشرفت امور می تواند نقش موثری ایفا کند و ضمن آنکه این فعالیت ها، باید نشان دهنده ضعف ها و قوت های مجموعه باشد تا بتوان با آسیب شناسی برای رفع کاستی ها و تقویت نقاط قوت با هدف توسعه استان تلاش کرد.
وی تاکید کرد: ابزارهای قانونی و اجرایی مناسبی در اختیار دفتر بازرسی استانداری است که باید از این ابزارها برای جلوگیری از رفتارهای غیرقانونی استفاده کرد.
مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمانشاه به حساسیت کار در این حوزه اشاره کرد و گفت: تصمیماتی که اتخاذ می شود باید کاملاً مستند، مستدل و براساس اطلاعات متقن و درست باشد چرا که نباید با اطلاعات ناقص آبروی افراد را در معرض خطر قرار داد.
وی ادامه داد: کار سیستم اجرایی به لحاظ گستردگی کار، در عمل به طور قطع با نقصان ها و نارسایی هایی همراه است که نظارت و بازرسی و ارزیابی عملکردها با هدف جبران نقایص می تواند در پیشبرد امور ثمربخش واقع شود.
وی افزود: بازرسی نباید تنها به دنبال نقاط ضعف باشد و فقط نیمه خالی لیوان را ببیند، لذا بایستی با احصاء نقاط قوت و ضعف بستری را برای مدیران فراهم کنیم تا مدیران بتوانند برنامه‌های خود را محقق کنند البته در صورتی که امری خلاف ضوابط و قوانین موجود صورت گیرد؛ بایستی آن را به عنوان یک تخلف اداری با حفظ شئون افراد دنبال کرد.
سلیمانی با تاکید بر ایستادگی و برخورد بدون اغماض با کسانی که عمداً در مسیر اجرای قانون خلل ایجاد می کنند؛ گفت: در جایی که احساس شود نقایصی وجود دارد، باید کمک کنیم تا این نواقص رفع شده و محیطی توأم با آرامش برای ادامه فعالیت فراهم شود لذا شناخت دقیق دستگاه های اجرایی در ارزشیابی دقیق عملکرد موثر است و اگر این شناخت کافی نباشد به طور قطع در ارزیابی دستگاه ها ممکن است دچار اشتباه شویم.
وی بر نهایت دقت در جمع آوری اخبار و اطلاعات تاکید کرد و گفت: ملاک انجام کار در این حوزه در نظرگرفتن قانون و عمل به آن است؛ بنابراین در قضاوت ها باید از سلایق و علایق فردی و گروهی و سیاسی پرهیز کرد و در عین حال مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی استان که بهترین خدمات را به ارباب رجوع ارایه می دهند بایستی تکریم شوند.
سلیمانی خطاب به پرسنل این دفتر گفت: ما باید رازدار و امین کارکنان و سایر مراجعین باشیم، بر همین اساس در بازرسی ها و انجام امور مرتبط باید حرمت، عزت، کرامت و شخصیت افراد رعایت شده و این به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار گیرد.
سلیمانی خواستار برنامه ریزی برای ملاقات های عمومی با مردم به گونه ای شد که مردم عادی و اقشار آسیب پذیر بتوانند در ملاقات عمومی حضور یابند.
وی در پایان گفت: در نظام اسلامی مردم ولی نعمتان ما هستند و خدمت به مردم و حل مشکلات آنان مهمترین وظیفه کارگزاران نظام و دولت در تمامی بخش ها و سطوح می باشد که در دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری نیز باید ضمن پرهیز از کارهای کلیشه ای از تمامی ظرفیت ها و امکانات برای تکریم ارباب رجوع و خدمت بهتر و بیشتر به مردم استفاده کرد؛ بنابراین باید هم افزایی با مردم و رسیدگی به امور آنان را سرعت بخشیم.
جعفر همتی، مشاور عالی استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه، ضمن قدردانی از زحمات حجت الاسلام عبدالله عزیزی مدیرکل پیشین دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمانشاه گفت: مسوولیت ها ضمن موقت بودن، مشروط نیز هستند این مشروط بودن بستگی به میزان تلاش و کار مدیران در مناصب اجرایی دارد.
وی با اشاره به تجارب موفق سلیمانی، تقبل مسوولیت و انجام شایسته امور محوله را نشانه ای از روحیه سخت کوشی و تلاشگری ایشان دانست.
امیرشاه آبادی مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات، روح الله باقرآبادی مشاور امور جوانان استاندار، رضا محمودیان مدیر کل مدیریت بحران، علیرضا گودرزی معاون دفتر سیاسی و انتخابات و رستگار یوسفی معاون مدیرکل مدیریت بحران استان نیز در این مراسم حضور داشتند.
8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قانون، ملاک انجام کار در دفتر بازرسی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات