مولفه های پایه حیات باید خردمندانه مورد استفاده قرار گیرد

به گزارش ایرنا محمود صفرزاده روز یکشنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی محیط زیست در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان افزود: انسان به عنوان اشرف مخلوقات باید به دنبال بهره برداری صحیح و پایدار از طبیعت باشد.
وی بیان کرد: تفکر استفاده و بهره برداری از طبیعت به شیوه و طریقی که به طبیعت ضربه وارد کند باید از بین برود.
وی تصریح کرد: امسال با شعار ملی 'به سوی طبیعت برای زندگی' به استقبال روز جهانی محیط زیست می رویم و برنامه های متنوعی با همکاری حامیان و فعالان محیط زیست خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: زمانی وارد طبیعت می شویم باید به مرحله ای از واقع بینی برسیم که به جای به دست گرفتن اسلحه از دوربین برای ثبت زیبایی های طبیعت استفاده کنیم.
وی افزود: باید اقدامات تاثیرگذاری در حوزه آگاهی سازی مردم در زمینه استفاده صحیح و سنجیده از طبیعت انجام دهیم تا شاهد رهاسازی پسماندها در طبیعت نباشیم.
وی همچنین عنوان کرد: اگر بخواهیم زندگی سالم و بدون هرگونه آلودگی و تخریب داشته باشیم باید ارتباط مستقیمی با زیبایی های طبیعت برقرار کنیم.
در این آیین مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان و جمع زیادی از نمایندگان سمن ها و دوستداران محیط زیست حضور داشتند.
استان کرمان زیستگاه 218 گونه پرندگان، 47 گونه پستانداران، 48 گونه خزندگان، 15 گونه آبزیان آب های داخلی و شش گونه از دو زیستان است.
وجود 69 گونه پرنده آبزی، 27 گونه پرنده شکاری و 122 گونه پرنده خشکیزی در استان کرمان به ثبت رسیده است.
7429/3029

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مولفه های پایه حیات باید خردمندانه مورد استفاده قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات