گزارش شبکه خبری فرانسوی درباره استفاده بی از حد نوجوانان از اینترنت

به گزارش این شبکه خبری فرانسوی، همزمان با پیشرفت تکنولوژی و 'مجازی شدن زندگی بشر' کارشناسان علوم اجتماعی به خانواده ها درباره استفاده بیش از حد و نابه جای کودکان و نوجوانان از دنیای مجازی هشدار می دهند.
این کارشناسان و پدران و مادران توصیه می کنند بر رفتار فرزندان خود نسبت به استفاده از چنین شبکه های اجتماعی نظارت بیشتری داشته باشند.
این روزها استفاده نابه جای کودکان و نوجوانان از فضای اینترنتی به ویژه شبکه های اجتماعی به معضلی جدی برای پدران و مادران تبدیل شده است.
پیام های زننده، تهدیدهای جنسی، اظهارات زننده ای که علیه افراد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اینترنتی نوشته می شود، نمونه هایی از این مزاحمت هاست که این روزها میلیون ها کودک ونوجوان اروپایی با آن رو به رو هستند.
در بسیاری از موارد مشاهد شده که فشارهای روحی و روانی به افراد آن چنان شدید است که فرد مجبور به خودکشی می شود.
کارشناسان علوم اجتماعی با اعلام اینکه اکنون در منطقه ای مانند اروپا حدود 93 درصد نوجوانان از اینترنت استفاده می کنند، بر ضرورت محافظت از فرزندان در فضای مجازی اینترنتی تاکید دارند.
آنها معتقدند فضای مجازی مکانی است که فرزندان برای فرار از نگاه و نظارت پدر و مادرشان به آن پناه می آورند.
مزاحمت های اینترنتی در اروپا آن چنان برای پدر و مادرها مشکل ساز شده که برخی آنها که فرزندانشان قربانی این گونه مزاحمت ها شده اند، با راه اندازی مراکز خیریه، درباره خطرات ناشی از نداشتن نظارت بر کودکان و نوجوانان در فضای اینترنت به اطلاع رسانی اقدام می کنند.
کارشناسان علوم اجتماعی به پدر و مادرها هشدار می دهند که نباید نظارت بر فرزندان خود را حین حضور در فضای مجازی نادیده بگیرند.
خاورم**9041**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش شبکه خبری فرانسوی درباره استفاده بی از حد نوجوانان از اینترنت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات