عدم آشنایی مدیران به قانون، ریشه اغلب تخلف های اداری و اجتماعی است

به گزارش خبرنگار ایرنا احمد احمانیان، روز یکشنبه در همایش آموزشی کاربردی رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی کل کشور در شیراز اظهار داشت: مدیران باید اشراف کامل به قوانین داشته باشند، اگر یک مدیر آشنایی کامل به کارکردهای یک دستگاه ندارد و در آن دستگاه مسئولیت بپذیرد بزرگترین ضربه را به آن مجموعه وارد می کند.
وی، با بیان اینکه با وجود گستردگی دستگاه های نظارتی همچنان شاهدبرخی تخلفات اقتصادی و اجتماعی دردستگاه ها هستیم گفت: برخی از اشکال ها به ساختار نظارت ها برمی گردد و می توان گفت، مفاسد کلان اقتصادی و اجتماعی در بسیاری از موارد به خاطر فقدان نظارت کافی شکل می گیرد .
معاون دادگستری فارس بیان کرد: در تمام کشورها دستگاه‌های نظارتی بر اساس قوانین و روش خود نظارت را اعمال می‌کنند اما بروز مفاسد اقتصادی، اداری و اجرایی هم در عین حال وجود دارد .
وی ادامه داد: هر جا ساختار دستگاه‌های اجرایی و سامانه نظارتی درهم ‌تنیده باشند، احتمال تخلف بسیار پایین می‌آید اما در کشور ما ساختار نظارتی و اجرایی در برخی موارد درهم ‌تنیده نیست و امر نظارت به ‌صورت فرابخشی و مقطعی اعمال می‌شود.
رحمانیان گفت: استقرار سامانه رسیدگی به شکایات و بازرسی می‌تواند این در‌هم‌تنیدگی سیستم نظارتی و اجرایی را محقق سازد ضمن اینکه به ‌جای اعمال نظارت پس از وقوع جرم، پیشگیری را ممکن می‌کند.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عدم آشنایی مدیران به قانون، ریشه اغلب تخلف های اداری و اجتماعی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات