افراد مسلح یک خبرنگار را در سومالی کشتند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از موگادیشو، این خبرنگار که برای رادیو ملی سومالی خبر تهیه می کرد، در نزدیکی دانشگاه 'هودون' به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.
خبرنگار کشته شده 'سگال سلاد عثمان' نام داشت که پیشتر نیز گفته بود از جانب افراد ناشناس پیام های تهدید آمیز دریافت کرده بود.
تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
سومالی خطرناک ترین کشور برای خبرنگاران به شمار می رود و بر اساس آمار ارائه شده ، 45 خبرنگار سومالیایی بعد از قدرت گرفتن الشباب در سال 2007 در درگیری ها و خشونت های این کشور جان خود را از دست داده اند.
سازمان خبرنگاران بدون مرز چندی پیش با انتشار گزارشی اعلام کرد که در سال 2015 میلادی 12خبرنگار در کشورهای مختلف آفریقایی کشته شده اند و این قاره نیز از مناطق خطر خیز برای روزنامه نگاران و خبرنگاران محسوب می شود.
سازمان خبرنگاران بدون مرز در گزارش خود اعلام کرد که در سال 2015 میلادی 110 خبرنگار در مناطق پرخطر جهان از جمله در عراق ، سوریه و یمن کشته شده اند.
این گزارش می افزاید که از میان 110 خبرنگار کشته شده در جهان، 28 تن از آنان در کشورهای آفریقایی بوده است.
در گزارش خبرنگاران بدون مرز از 'سودان جنوبی' به علت درگیرشدن در جنگ داخلی به عنوان پرخطرترین کشور آفریقایی برای خبرنگاران نام برده شده است.
در گزارش سازمان خبرنگاران بدون مرز از جمهوری دمکراتیک کنگو، کنیا، موزامبیک، لیبی و مصر به عنوان دیگر کشورهای پرخطر آفریقا برای خبرنگاران نام برده شده است.
سومالی سال 2015 در رده بندی گزارشگران بدون مرز درباره آزادی مطبوعات در بین 180 کشور در رده 172 قرار گرفت.
خاورم**9041**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افراد مسلح یک خبرنگار را در سومالی کشتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات