محمل کارشناسی جای سیاسی‌کاری نیست/تابناک اصلاح کند

خوش چهره درپی انتشار گفتگوی تفصیلی تسنیم با محمد خوش چهره اقتصاددان در پرونده "مزرعه پدری"، یادداشتی خارج از محمل کارشناسی در سایت تابناک، نقدی نادرست به بخشی از اظهارات خوش چهره وارد کرده که توضیح آن در ادامه می آید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، چندی پیش گفتگوی تفصیلی با محمد خوش‌چهره، استاد اقتصاد دانشگاه تهران، در قالب پرونده «مزرعه پدری» و با موضوع کالبدشکافی شرایط کشاورزی و روستا در ایران طی سه شماره منتشر شد.{اینجا، اینجا و اینجا}

ایشان در این گفتگوی تفصیلی، در یک بحث مبنایی با لحاظ مؤلفه‌های استراتژیک، ابعاد ریشه‌ای ایجاد مشکل در این بخش را موشکافی کردند. از جمله موضوعات این بحث می‌توان به ترمینولوژی(واژه‌شناسی)، ابعاد بنیادین کشاورزی صنعتی، فرآیند صنعتی شدن در ایران و غرب و تأثیرات آن بر کشاورزی و نظام اجتماعی روستاهای ایران، تاریخچه کشاورزی ایران، مطالعه تطبیقی با کشورهای موفق، و نهایتاً راههای برون رفت و کمک‌رسانی به این بخش اشاره کرد.

در این گفتگو به دخالت موساد در سیاستگذاری کلان بخش کشاورزی ایران در دهه‌های 40 و 50 شمسی و اثرگذاری صهیونیستها در عوامل و مؤلفه‌های تولیدی این بخش و همچنین تأثیر آنها در نظام تعرفه‌ها و سرریز کردن اقلام وارداتی و نیز نفوذ در حوزه سیاستگذاری معیوب در کشاورزی صنعتی اشاره شد.

متأسفانه پس از درج این گزارش، نویسنده سایت وزین تابناک، ذیل یک یادداشت کوتاه، خارج از محمل کارشناسی، به زیر سؤال بردن این مطلب پرداخته است؛ با این توجیه که چون در حال حاضر بخش اعظم روستاها خالی از سکنه است، موساد نیازی به برنامه‌ریزی در این بخش ندارد؛ و به این ترتیب موضوع بحث دکتر خوش چهره، «توهم توطئه» یا «رویکردی سیاسی» است! {اینجا}

در این یادداشت آمده است: «اخیراً در جمعی (!) گفته است: موساد در یک برنامه‌ریزی دقیق، کشاورزی ایران را هدف گرفته و قصد دارد با نابودی کامل روستاها تغییرات  خطرناکی ایجاد کند.»

حال آنکه با یکبار مرور مصاحبه به‌روشنی مشخص می‌شود که دخالت موساد در کشاورزی ایران، در چارچوب کارشناسی، و در راستای ریشه‌یابی آغاز مشکلات بنیادین این بخش در دهه 40 و 50 شمسی مطرح شده است. ضمن اینکه لحن یادداشت آن سایت نیز عناوینی را متوجه کارشناس این مصاحبه می‌کند که شایسته نیست.

لذا با توجه به جایگاه قابل احترام این پایگاه خبری میان رسانه‌های انقلاب اسلامی، انتظار می‌رود نسبت به این بی‌اخلاقی رسانه‌ای تجدید‌نظر و اصلاح صورت گیرد.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محمل کارشناسی جای سیاسی‌کاری نیست/تابناک اصلاح کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات