حضرت مهدی(عج) به کدام پیامبران شبیه است؟!

  شباهت حضرت مهدی

تبیان ب نقل از گزارش خبرگزاری شبستان، درباره حضرت مهدی (عج) طبق روایات معتبر شباهت هایی با برخی از انبیای الهی دارد که با دقت در این شباهت ها می توان به مسائل و پرسش های مهمی از مباحث مهدویت پاسخ گفت این شباهت ها شامل موارد مختلفی است.

بنابر این گزارش، بررسی روایات نشان می دهد شباهت های زیادی میان حضرت مهدی و انبیای گذشته وجود دارد. آنچه مورد اشاره قرار می گیرد، تنها بخش محدودی ازآن روایات است.

۱. در قائم ما نشانهای از آدم(علیه السلام) و نوح(علیه السلام) وجود دارد و آن، طول عمر است.   ۲. نشانه ای كه از ایوب(علیه السلام) در او هست، فرج پس از گرفتاری و آزمایش است.   ۳. شباهت حضرت مهدی(عج) به حضرت آدم(علیه السلام)؛ طول عمر است.   ۴. شباهت حضرت مهدی (عج)به حضرت نوح(علیه السلام)؛ طول عمر و تحقق وعده الهی مبنی بر اصلاح جامعه است.   ۵. شباهت حضرت مهدی (عج)به حضرت ابراهیم(علیه السلام) پنهان بودن ولادت و کناره گیری از مردم است.   ۶. شباهت حضرت مهدی(عج) به حضرت یوسف(علیه السلام) مفهوم غیبت است که او را می دیدند؛ ولی نمی شناختند.   ۷. شباهت حضرت مهدی (عج)به حضرت موسی(علیه السلام) پنهان بودن ولادت، خوف از قتل، فرار از مصر و غیبت است.   ۸. شباهت حضرت مهدی (عج)به حضرت عیسی(علیه السلام) اختلاف مردم پیرامون او درباره زندگی و مرگ او و خوف و هراس او از «تسلّط» یهود و تحت نظر داشتن ایشان است.   ۹. شباهت حضرت مهدی (عج) به پیامبر اسلام(صلی الله و علیه وآله) هدایت گری، سیره و روش، حرکت جهانی بر پایه حكومت اسلامی، وجود رعب و هراس در دل کافران و امدادهای خاص به آن حضرت (عج) است.   منبع :کتاب آفتاب مهر
خبرگزاری شبستان :: Shabestan News این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست . اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .

[ منبع این خبر سایت تبیان-مهدویت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضرت مهدی(عج) به کدام پیامبران شبیه است؟!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات