طرح «تابستانه کتاب» کلید خورد

ثبت نام كتابفروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب» از امروز ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، طرح «تابستانه کتاب» در بازه زمانی یک ماهه از ۱۶ تیر تا ۱۵ مرداد سال جاری در کتابفروشی‌های عضو طرح اجرا می‌شود.   موسسه خانه کتاب به منظور رونق بخشیدن به بازار كتاب و ترویج كتابخوانی، همزمان با آغاز تابستان،  تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید كتاب از طریق كتابفروشی‌های سراسر كشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.

در طرح «تابستانه کتاب» كتابفروشی‌هایی كه شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت خانه کتاب (ketab.ir) و تایید، می‌توانند كتاب‌هایی که با شرایط تعیین شده در این طرح، مطابقت داشته باشند با ۲۰ درصد تخفیف به خریداران بفروشند. در طرح «تابستانه کتاب» کتاب‌های عمومی از ۲۰ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان از ۲۵ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند.

كتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شركت كنند كه دارای پروانه كسب کتابفروشی با تاریخ معتبر باشند. کتاب‌های کمک درسی، کمک آموزشی، نایاب، افست، بدون شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب نباشند، مشمول تخفیف نمی‌شوند.

همچنین سقف تخفیف برای هر کتابفروشی در مرحلۀ اول تا ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال است و میزان فروش کتاب‌های کودک و نوجوان و عمومی در افزایش این سقف نقش موثری دارد. سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال است که خریداران می‌تواند در چند نوبت و از کتابفروشی‌های مختلفی که عضو طرح هستند، تا سقف  تعیین شده، کتاب خریداری کنند.

بر اساس این گزارش، کتابفروشی‌های دارای نرم افزار فروش در صورتی که فایل مشخصات مختصر کتاب‌های موجود خود را با فرمت اکسل به پیوست ارسال کنند، سقف خرید آنها تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. از این اطلاعات به منظور سرعت بخشیدن به پردازش اطلاعات به هنگام فروش استفاده می‌شود.

کتابفروشی‌ها برای شرکت در این طرح  باید به رایانه و اینترنت مجهر باشند و کتاب‌هایی که فروخته می‌شوند باید در سایت خانه کتاب (ketab.ir) ثبت شوند. از این رو، ثبت مشخصات کتاب‌های فروخته شده حتماً باید آنلاین و همزمان با فروش و یا حداکثر تا پایان ساعت ۲۲ همان روز  صورت بگیرد چرا که ثبت کتاب در خارج از زمان خرید، موجب مسدود شدن درگاه کتابفروشی خواهد شد.

کتابفروشی‌ها ملزم به نصب پوستر طرح «تابستانۀ کتاب» در ورودی و قابل رؤیت ترین فضای ممکن در طول ایام طرح است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح «تابستانه کتاب» کلید خورد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات