تخصیص 10.7 میلیارد ریال برای اجرای طرح ترسیب کربن در خراسان رضوی

علی اصغر طالبیان فر روز یکشنبه در جمع مسئولان اجرایی سبزوار افزود: طرح های ترسیب کربن نجات بخش منابع طبیعی و از عوامل توانمندسازی روستاییان است.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد اظهار کرد: اجرای طرح تعمیم ترسیب کربن برای مقابله با ریزگردها در شهرستان های بجستان، گناباد، کاشمر و 6 روستای بخش روداب سبزوار آغاز شده است.
وی گفت: هدف از اجرای طرح های ترسیب کربن کاهش گازهای گلخانه ای و کنترل کاهش گازهای کربنیک با مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و مردم و با موضوع توانمندسازی اقتصادی اجتماعی جوامع محلی است.
طالبیان فر افزود: برای تسریع در اجرای این طرحها، صندوق های توسعه روستایی با همیاری روستاییان و جوامع محلی از محل پس اندازهای خرد تشکیل می شود تا به تدریج زیر ساخت اقتصادی اجرایی طرحها با ایجاد و تقویت مشاغل مرتبط با محیط زیست مهیا شود.
وی اظهار کرد: یک میلیون و 720 هزار هکتار از عرصه های طبیعی خراسان رضوی زیر پوشش 15 کانون بحرانی قرار دارد.
قاسم آخوندی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار نیز گفت : 486 هزار هکتار از اراضی این شهرستان تحت فرسایش بادی است که 71 هزار هکتار آن کانون بحران است.
در این نشست تفاهم نامه انجام مطالعات پایه اقتصادی اجتماعی محدوده طرح ترسیب کربن شهرستان سبزوار بین اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی و دانشگاه حکیم سبزواری منعقد شد.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8145/7499 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تخصیص 10.7 میلیارد ریال برای اجرای طرح ترسیب کربن در خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات