فلسفه روزه‌داری تربیت جامعه اسلامی است/رمضان ماه همزبانی با خدا

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید حسن عاملی عصر یکشنبه در اولین مراسم استقبال از ماه رمضان در مسجد اعظم اردبیل تصریح کرد: عالم اسلام از یک هفته قبل جشن های خود در ماه رمضان را آغاز می کند و این جشن به دلیل جایگاه این ماه است.

وی با تاکید به اینکه خلافت این ماه با خداوند است و خداوند در ماه رمضان بندگان را به مهمانی دعوت می کنندٰ اضافه کرد: وقتی عیسی مسیح برای مائده آسمانی جشن برگزار می کند، بر ما است که به پاس یک ماه مهمانی خداوند جشن ماه رمضان را به جای آوریم.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید به اینکه هیچ سفره ای قابل مقایسه با سفره ماه رمضان نیست، تصریح کرد: خداوند در این ماه حتی نفس کشیدن و خواب مومن را عبادت می داند و تلاوت یک آیه قرآن را برابر با کل قرآن می نامد.

امام جمعه اردبیل اینکه خداوند اجازه داده در شب های قدر در تقدیر خود دخالت کنیم را جایگاه ویژه ماه رمضان دانست و افزود: در این ماه مهمان خداوند حرمت ویژه دارد و از شب اول تمام شیاطین در بند می شوند.

عاملی تاکید دارد که غفلت بزرگی است که در ماه رمضان نشاط و سرور برقرار نباشد؛ چرا که این ماه در واقع تولد دوباره انسان است و بلایای بسیاری به واسطه‌ آن دفع می شود.

وی با اذعان به اینکه رمضان نام خداوند است و به این معنی است که در این ماه مظهر متعالی خداوند تجلی می یابد، ادامه داد: به دلیل جایگاه این ماه باید گفت فرد روزه خوار در ردیف قاتل حسین (ع) است و روزه خواری امری منفور است.

نماینده ولی فقیه در استان ماه رمضان را ماه همزبانی با خداوند دانست و افزود: فلسفه گرسنگی در این ماه به معنی نخوردن غذا نیست بلکه ادراک و فهم گرسنگی است و اینکه باید برای زیستن در جامعه انسانی دردهای این چنینی را لمس کرد.

به گفته عاملی انسان های والا لذات والا دارند و وقتی خیری ۷۲ مدرسه احداث می کند و یا اینکه فردی زندانیان مالی را آزاد می کند با لذت های تعریف شده بسیار فاصله دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فلسفه روزه‌داری تربیت جامعه اسلامی است/رمضان ماه همزبانی با خدا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات