۲۴۰ میلیارد تومان صنایع دستی توسط کمیته امداد خریداری شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امید عصر یکشنبه در کارگروه توسعه اشتغال استان یزد با اشاره به اینکه کمیته امداد به منظور حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی به ویژه مجریان طرح خودکفایی کمیته امداد، محصولات آنها را خریداری می کند، اظهار داشت: در استان یزد نیز این آمادگی توسط کمیته امداد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد نگاه ویژه ای به صنایع دستی دارد، افزود: این تولیدات در فروشگاه‌های زنجیره ای، فروشگاه‌ها و نمایندگی‌هایی در خارج از کشور و شبکه‌های فروش اینترنتی به فروش می رسد.

امید تصریح کرد: علاوه بر این، تفاهمنامه ای به تازگی توسط کمیته امداد امضا شده که بر اساس آن تولیدات خانواده های زیرپوشش در حوزه صنایع دستی به ازای تولید هر محصول تا سقف ۱.۵ میلیون تومان خریداری می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد عنوان کرد: در استان یزد نیز این آمادگی وجود دارد و با توجه به اینکه استان یزد در حوزه صنایع دستی از استانهای سرآمد است، آماده همکاری ویژه با این استان هستیم.

وی همچنین از آمادگی کمیته امداد برای سرمایه گذاری در حوزه تولید انرژی خورشیدی خبر داد و عنوان کرد: این زمینه در استان یزد به شکل ویژه وجود دارد.

امید گفت: برای ایجاد و احداث مجتمع های کشاورزی و گلخانه ای همچنین ارائه آموزش‌های لازم به مردم و به کارگیری آنها در این مجتمع ها نیز آمادگی لازم از سوی کمیته امداد وجود دارد.

وی با بیان اینکه انتظار در یزد در حوزه اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان بالا است، افزود: یزد را نه تنها در کشور بلکه در دنیا به عنوان استانی دارای مردمانی سختکوش می شناسند و با این ویژگی می توان بیکاری که عامل اصلی فقر است را در این استان ریشه کن کنیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، یکی از راه‌های برون رفت از معضل بیکاری را توسعه مشاغل خرد دانست و افزود: این مشاغل سرمایه های کمتری می خواهند و در اغلب کشورهای پیشرفته نیز به این مشاغل اهمیت بیشتری داده می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲۴۰ میلیارد تومان صنایع دستی توسط کمیته امداد خریداری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات