مدیران ناهماهنگ باسیاست‌های اقتصاد مقاومتی برکنار می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در همایش فرمانداران و بخشداران استان که به منظور تعیین برش شهرستانی پروژه های اقتصاد مقاومتی تشکیل شد، یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی را گفتمان سازی آن دانست و اظهار داشت: در سند اقتصاد مقاومتی استان ۱۲۲ طرح در قالب هزار پروژه تعریف شده که باید طی مدت کوتاهی برش شهرستانی این پروژه ها و سند اشتغال هر شهرستان تعیین تکلیف شود.

برش شهرستانی سند اقتصاد مقاومتی لرستان تهیه شود

وی با بیان اینکه مطابق سند اشتغال استان قرار است در سال ۹۵ حدود ۲۵ هزار شغل ایجاد شود، عنوان کرد: برش شهرستانی سند اشتغال استان به فرمانداران ابلاغ شده و قرار است تا پایان هفته نهایی شود.

استاندار لرستان فرمانداران را مسئول تهیه برش شهرستانی پروژه های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: فرمانداران شهرستان های استان باید مطابق برنامه زمان بندی برش شهرستانی سند اقتصاد مقاومتی خود را تهیه کنند زیرا وزارت کشور اعلام کرده اواخر خرداد پایان تعیین تکلیف اقتصاد مقاومتی بوده و از اوایل تیرماه باید عملیات اجرایی این پروژه ها آغاز شود.

بازوند با بیان اینکه فرمانداران شهرستان ها که همگی جزء بدنه استانداری هستند نباید در خصوص پروژه های اقتصاد مقاومتی هیچ ابهامی داشته باشند، افزود: سند اقتصاد مقاومتی استان دوساله بوده و با سند اشتغال تفاوت دارد البته ممکن است مقداری همپوشانی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی از هفته آینده در تمام شهرستان های استان برگزار خواهد شد، عنوان کرد: فرمانداران باید هر ۱۵ روز یکبار جلسات اقتصاد مقاومتی شهرستان خود را برگزار کنند و میثاق نامه شهرستانی این موضوع باید به امضاء فرمانداران برسد.

تحقق اقتصاد مقاومتی ملاک ارزیابی عملکرد فرماندارن است

استاندار لرستان یکی از روش های ارزیابی فرمانداران و مدیران کل استان را بحث تحقق اقتصاد مقاومتی مطابق سند اقتصاد مقاومتی استان دانست و افزود: اگر کوتاهی در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی شهرستانی پیش آید باید فرماندار آن شهرستان پاسخگو باشد.

بازوند تصریح کرد: سند اقتصاد مقاومتی استان یک بار در جمع همه استانداران کشور در مشهد تائید شده و یک بار دیگر توسط وزارت کشور تصویب شده و قرار است برش شهرستانی آن تهیه شود که این برش شهرستانی طی حدودا یک هفته اخیر تهیه شده و بعد از تهیه آن بلافاصله اعضاء ستاد اقتصاد مقاومتی استان در همه شهرستان ها حضور یافته و برش شهرستانی را به فرمانداران ارائه می دهند.

وی گفت: پیش بینی می شود حدود ۹۴ درصد پروژه های اقتصاد مقاومتی استان در این سند دوساله به اتمام رسیده و مابقی پروژه ها ممکن است با افزایش پیشرفت فیزیکی مواجه شوند به عنوان مثال در نورآباد پیش بینی می شود سد تاج امیر ۲۰ درصد پیشرفت تا سال ۹۵ داشته باشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه از بین پروژه های سند اقتصاد مقاومتی لرستان حدود ۳۰۴ پروژه مربوط به کارخانه های نیمه کاره و تعطیل است، افزود: مطابق سند اقتصاد مقاومتی این کارخانجات که شامل صنایعی همچون مواد غذایی گهر، فولاد ازنا، سیلیس بروجرد و .... باید احیاء شوند که توزیع شهرستانی آن به فرمانداران ابلاغ می شود.

مدیران ناهماهنگ با سیاستهای اقتصاد مقاومتی برکنار می شوند

بازوند گفت: امروز اسنادی به شرکت فولاد ازنا تحویل داده شد و مشکل این پروژه حل شده و فرماندار باید پی گیری لازم برای انتقال کانتینرهای آن از بندرعباس به شهرستان ازنا انجام دهد و این پروژه بعد از ۱۲ سال تعطیلی مجددا شروع به کار خواهد کرد و پروژه ای است که می تواند حدود هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد پایلوت شدن لرستان در بحث اقتصاد مقاومتی فرصتی برای استان بوده و تا کنون سابقه نداشته در این استان فرصتی ایجاد شود و همیشه شاهد فرصت سوزی در لرستان بوده ایم لذا باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم هرچند که در بحث اقتصاد مقاومتی پولی شارژ نمی شود ولی بسیاری از موانع سرراه تولید برداشته می شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه هر مدیری نتواند با سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان هماهنگ شود حتما آن مدیر برکنار خواهد شد، عنوان کرد: یک اجماع کلی همه مسئولین نظام روی بحث اجرای اقتصاد مقاومتی داشته و رهبر انقلاب به این موضوع تاکید داشته و چند روز پیش از روند اجرای اقتصاد مقاومتی توسط دولت ابراز رضایت داشتند.

بازوند با اشاره به اینکه رهبر انقلاب سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی را رصد خواهد کرد، بیان داشت: در بحث اقتصاد مقاومتی محوریت کار باید مردم و بخش خصوصی بوده و مدیران باید شرایطی مناسب برای ورود بخش خصوصی در بحث اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند.

وی راهکار خروج از رکود، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را در گرو تحقق اقتصاد مقاومتی دانست وگفت: اجرای اقتصاد مقاومتی به منظور کارآمد شدن نهادهای ناکارآمده اقتصاد کشور بوده تا با این اقدام اتفاقاتی که در حواشی کشور ایجاد می شود اقتصاد را تحت تاثیر قرار ندهند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیران ناهماهنگ باسیاست‌های اقتصاد مقاومتی برکنار می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات