کارگران شهرداری بروجرد خواستار پرداخت حقوق خود شدند

به گزارش خبرنگار مهر، کارگران شهرداری بروجرد عصر یکشنبه با حضور در محل شورای شهر اسلامی بروجرد خواستار پرداخت حقوق خود با گذشت شش ماه شدند.

کارگران شهرداری بروجرد به دلیل عدم پرداخت حقوق شش ماهه و همچنین عدم تمدید دفترچه های درمانی از سوی تامین اجتماعی امروز در محل شورای شهر اسلامی بروجرد حضور یافتند.

یکی از این کارگران به خبرنگار مهر گفت: از دی ماه سال ۹۴ تا به حال هیچ گونه حقوق و حتی عیدی دریافت نکرده ایم و هر زمان که به مسئولان مربوطه مراجعه می کنیم با وعده های مختلف ما را سر کار می گذارند.

وی افزود: چند سالی است که حقوق کارگران شهرداری بروجرد به موقع پرداخته نمی شود و این موضوع برای همه ما به یک آرزو تبدیل شده که روزگاری حقوقمان را سر موعد دریافت کنیم و امروز به شورای شهر آمده ایم تا شاید اقدامی در رابطه با مشکل ما انجام دهند.

فرزانه کردی رئیس کمیسیون نظارت بر شورای شهر بروجرد در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه اظهار داشت: امروز جمعی از کارگران خدمات شهری با حضور در مقابل دفتر شورای شهر خواستار طلب عقب افتاده خود در شش ماه گذشته بودند و اگر مشکلات مالی شهرداری از سوی مسئولین حل نشود در آینده نیز شاهد حضور بیشتری از کارگران خواهیم بود.

وی عمده دلیل بحران مالی در شهرداری را نبود درآمدهای ثابت و پایدار و کاهش ساخت و ساز مسکن برشمرد و افزود: نقدینگی و مشکلات اقتصادی دولت و همچنین کاهش اخذ عوارض از مهمترین مشکلات و دغدغه هایی است که در این ایام گریبانگیر شهرداری بروجرد شده است.

رئیس کمیسیون نظارت بر شورای شهر بروجرد در ادامه عنوان کرد: با جابجایی و استیضاح شهردار این مشکل قابل حل نیست، چرا که هر فرد دیگر هم در ادامه به عنوان شهردار انتخاب شود همین مشکلات مالی به قوت خود باقی خواهد بود و شهرداری باید ماهیانه درآمدی بیش از سه میلیارد داشته باشد تا بتواند دو میلیارد حقوق به کارگران و کارمندان خود پرداخت کند.

کردی اظهار داشت: متاسفانه اعضای شورای شهر بروجرد هم در برخی تصمیم گیری ها با یکدیگر هماهنگ نیستند که این خود از مهمترین دغدغه ها به شمار می رود و نمونه بارز آن عزل و نصب هایی است که در چند روز گذشته در شهرداری صورت گرفته است.

وی تنها راه برون رفت از مشکلات و بحران فعلی را هماهنگی و همکاری سایر دستگاه های اجرایی با حمایت دولت نام برد و افزود: امیدواریم دولت در این برهه از زمان که شهرداری دچار این معضل شده با ایجاد تسهیلات و کمک مالی این نهاد خدمتی را یاری کند.

رئیس کمیسیون نظارت بر شورای شهر بروجرد از دریافت وام ۶ میلیاردی از بانک صادرات خبر داد و بیان داشت: با دریافت این مبلغ تسهیلات، حقوق سه ماهه کارگران پرداخت می شود چرا که در پاره ای از مواقع باید حق را به این کارگران داد که به دلایل یاد شده شش ماه است حقوق دریافت نکرده اند.

وی همچنین بدهی شهرداری به تامین اجتماعی را رقم بالایی دانست و گفت: با دادن ملک و سرمایه شهرداری باری از دوش شهرداری برداشته نخواهد شد و باید فکر اساسی در این باره اتخاذ شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگران شهرداری بروجرد خواستار پرداخت حقوق خود شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات