تحصیل 3 میلیون دانش‌آموز در دوره اول متوسطه/جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی در مشهد برگزار می‌شود

مدرسه معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۷ تا ۲۹ مردادماه جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی ویژه دانش‌آموزان دوره اول متوسطه با حضور مسولان کشوری و استانی در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محمدنقی رحیمی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس گزارشات در سطح کشور 3 میلیون دانش‌آموز در دوره اول متوسطه تحصیل می‌کنند که تمامی آنان در جشنواره نوجوان خوارزمی در بیش از یک رشته شرکت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در استان زنجان 40 هزار دانش‌آموز در دوره اول متوسطه در استان زنجان تحصیل می‌کنند که تعداد شرکت‌کنندگان در جشنواره نوجوان خوارزمی 66 هزار و 900 نفر رشته اعلام شده که حاکی از حضور 150 درصدی آنان در این رقابت‌ها است.

معاون دفتر دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: بر اساس قواعد تعریف شده دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این جشنواره در مرحله آموزشگاهی از دو مدارس دولتی و خاص برای راه‌یابی به مرحله منطقه‌ای به رقابت می‌پردازند.

وی اعلام کرد: دانش‌آموزان موفق شده در مرحله منطقه‌ای این جشنواره به مرحله استانی و سپس کشوری راه می یابند.

رحیمی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان در 4 رشته پژوهش، دست سازه ها، ادبیات فارسی و علوم آزمایشگاهی به مرحله کشوری راه یافته و شرکت کنندگان در رشته‌های کارافرینی و زبان خارجی تا سطح استانی به رقابت می پردازند به این معنی که مرحله کشوری برای این دو رشته تعریف نشده است.

وی ابراز کرد: حدود 8 نفر از دانش‌آموزان برگزیده استانی به مرحله کشوری راه می‌یابند.

معاون دفتر دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با مکاتبات انجام گرفته با دانشگاه فرهنگیان مشهد، 27 تا 29 مرداد ماه جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی با حضور مسولان استانی و کشوری در مشهد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های انجام گرفته برای برگزاری جشنواره جوان خوارزمی ویژه دانش‌اموزان دوره دوم متوسطه افزود: رویه آن با جشنواره نوجوان خوارزمی کاملا متفاوت است چرا که تنها دانش‌آموزان با فعالیتهای خاص در این جشنواره شرکت می‌کنند و استعدادیابی این دانش‌آموزان با همکاری بنیاد نخبگان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحصیل 3 میلیون دانش‌آموز در دوره اول متوسطه/جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی در مشهد برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات