5 میلیون نفر ساعت دوره آموزش فنی و حرفه‌ای در یزد برگزار شد / فعالیت 352 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در یزد

فنی و حرفه ای سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان یزد با اشاره به فعالیت ۳۵۲ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در یزد، گفت: بیش از ۵ میلیون نفر ساعت دوره آموزش فنی و حرفه‌ای در یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، علی آقاافضلی عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال استان یزد با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های فنی و حرفه‌ای آموزش نیروهای وظیفه در پادگان‌هاست، اظهار داشت: 5 مرکز مجری برگزاری دوره های فنی و حرفه‌ای در پادگان‌های استان یزد فعالیت دارند.

وی با تاکید بر این مطلب که این مراکز 10 کارگاه آموزش دوره های تخصصی فنی و حرفه‌ای با حضور 511 نفر و 32 دوره آموزشی برگزار کردند، گفت: 120 درصد تحقق عملکرد در بخش پادگان‌ها داشتیم.

سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان یزد عنوان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌ها و سیاست‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش دانشجویان است که تحت عنوان آموزش جوار دانشگاهی انجام می‌شود که در این زمینه هم 9 مرکز جواردانشگاهی در استان یزد فعالیت دارند.

آقاافضلی در ارتباط با فعالیت بخش خصوصی در ارائه آموزش‌های تخصصی فنی و حرفه‌ای، گفت: در استان یزد 352 آموزشگاه آزاد فعال داریم که 491 مربی در این آموزشگاه‌ها مشغول به کار هستند.

وی با بیان این مطلب که در مجموع 2270 دوره آموزشی در این آموزشگاه‌ها برگزار شده است، عنوان کرد: در مجموع بخش دولتی و خصوصی 32 هزار و 770 نفر یا به عبارتی پنج میلیون و 729 هزار و 97 نفر ساعت در آموزش‌های ما شرکت کردند.

سرپرست اداره کل فنی و حرفه ای استان یزد ادامه داد: در طول سال 94 آزمون‌های هماهنگ برای تعداد 39 هزار و 111 نفر در سطح استان یزد برگزار شد.

آقاافضلی تصریح کرد: اگر بخواهیم بحث اشتغال را در استان حل کنیم باید نیازهای آموزشی را شناسایی و اولیت‌بندی کنیم و بعد از آن نسبت به ارائه آموزش در این زمینه‌ها اقدام شود.

وی ادامه داد: امکانات خوبی در استان یزد در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وجود دارد و غیر از آن هم می‌توان از امکاناتی که بر اساس تفاهمنامه‌های فنی و حرفه‌ای با صنایع ایجاد شده استفاده کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «5 میلیون نفر ساعت دوره آموزش فنی و حرفه‌ای در یزد برگزار شد / فعالیت 352 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در یزد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات