هیلاری کلینتون یک گام به مقام ریاست جمهوری نزدیکتر شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، «هیلاری  کلینتون» نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه در رقابتهای درون حزبی در جزایر ویرجین آمریکا توانست از رقیب هم حزبی خود- برنی ساندرز- پیشی بگیرد.  

با احتساب این پیروزی، هیلاری کلینتون برای حضور به عنوان نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر تنها به رأی ۶۰ نماینده حزبی نیاز دارد.

در این رقابت درون حزبی در جزایر ویرجین آمریکا، هیلاری کلینتون توانست با کسب ۸۴.۲ درصد آراء بر «برنی ساندرز»- با ۱۲.۲ درصد آراء-  پیروز شود.

گفتنی است که جزایر ویرجین یکی از پنج منطقه آمریکاست که آراء تنها در دوره انتخابات مقدماتی به صندوقهای رأی انداخته می شود و  ساکنان این جزیره برای رأی دهی در انتخابات ماه نوامبر واجد شرایط نیستند.

لازم بذکر است که هیلاری کلینتون با اخذ رأی ۱۷۷۶ نماینده حزبی بر رقیب خود «برنی ساندرز»- با ۱۵۰۱ نماینده- پیشی گرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیلاری کلینتون یک گام به مقام ریاست جمهوری نزدیکتر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات