مخالفان «ریاضت اقتصادی»در انتخابات اسپانیا پیش افتادند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج نظرسنجی های منتشره در روز یکشنبه نشان می دهد که ائتلافی با حضور حزب مخالف ریاضت اقتصادی در اسپانیا- موسوم به «پودموس»- با پیشی گرفتن بر نامزدهای کهنه کار حزب سوسیالیست احتمالاً در انتخابات پارلمانی بیست و ششم ماه ژوئن جایگاه دوم را به خود اختصاص خواهد داد؛ انتخاباتی که در پی یک رأی گیری نافرجام در بیستم دسامبر سال گذشته، برگزار می شود.

نتایج دو نظرسنجی جداگانه نشان می دهد که حزب حاکم راست میانه اسپانیا- (حزب خلق)- برغم کسب بیشترین آراء در انتخابات پیش رو، نمی تواند اکثریت کرسیها را در مجلس سفلی اسپانیا از آن خود سازد.

نتایج نظرسنجی روزنامه «اِل موندو» نشان می دهد که «حزب خلق» اسپانیا به رهبری «ماریانو راجوی» نخست وزیر وقت این کشور ۳۱ درصد از آراء- معادل ۱۳۰ کرسی در پارلمان- را تصاحب خواهد کرد که این رقم، ۴۶ کرسی از مجموع  ۱۷۶ کرسی لازم برای کسب اکثریت مطلق کمتر خواهد بود.

از سوی دیگر، نتایج همین نظرسنجی نشان می دهد که به دنبال افزایش حمایتها از گروه چپ گرا به رهبری حزب «پدوموس» (ما می توانیم) و «چپ متحد»،‌این دو حزب می توانند با کسب ۸۰ کرسی پارلمان بر سوسیالیستها- با کسب ۷۷ کرسی- پیشی بگیرند.

گفتنی است که این نظرسنجی با حضور یکهزار شرکت کننده در فاصله ۳۱ ماه مه تا دوم ماه ژوئن انجام می شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفان «ریاضت اقتصادی»در انتخابات اسپانیا پیش افتادند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات