بیشترین ریزش زمان امام بود/ماجرای کتاب یک سلطنت طلب علیه امام

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت الاسلام محمدحسین رحیمیان تولیت آستان مقدس مسجد جمکران در مراسم سالگرد مرحوم احمد قدیریان که عصر امروز در مجتمع سرچشمه تهران برگزار شد با بیان اینکه امام در آغاز نهضت هیچ عِده وعُده ای نداشت و نه توده مردم و نه حوزه ها و طلبه ها از ایشان شناختی نداشتند، گفت: در این شرایط امام نهضت را در برابر قدرتی که از ناحیه همه قدرت ها پشتیبانی می شد، شروع کرد.

وی افزود: آمریکا و شوروی در آن زمان بر سر جلوگیری از پیروزی امام با یکدیگر رفاقت و توافق داشتند و در جنگ تحمیلی نیز میگ های شوروی بر سر ما بمب می ریختند و آمریکایی ها نیز از رژیم صدام حمایت می کردند.

حجت الاسلام رحیمیان گفت: در آن شرایط کسانی در کشور چه از فضلای شاگرد امام و افرادی که در تهران در روزهای اول و بعضا از دهه سی و پس از آن به امام ارادت پیدا کردند در نهضت ایشان همراه شدند که یکی از آنها حاج احمد قدیریان بود.

وی تصریح کرد: این افراد معدود و انگشت شما بودند، آنها عاشقانه وارد نهضت امام شدند چرا که در آن مقطع ورود به نهضت امام با منطق سازگار نبود و هدفی جز خدا با آن همراه نبود.

حجت الاسلام رحیمیان تاکید کرد: آنهایی که تا آخر در این خط پایدار ماندند عاقب بخیر شدند البته در همه نهضت ها، ریزش ها و رویش هایی بوده است، کسانی بودند که با نهضت امام همراه شدند اما سپس عقب نشینی کردند حتی پس از پیروزی انقلاب هم این عقب نشینی ها را داشتیم.

وی اظهار داشت: برخی عوامل نفاق می خواهند القا کنند که بعد از رحلت امام، ریزش ها در سطح نخبگان جامعه افزایش پیدا کرد اما در زمان امام بیشترین و تلخ ترین ریزش ها از مرجع تقلید تا کسانی مانند شیخ علی تهرانی که فوق العاده به امام عشق می ورزید را داشتیم.

حجت الاسلام رحیمیان بعد از امام اکثر خواص، وامدار به ولایت باقی ماندند و تعداد کسانی که دچار ارتداد شدند معدود بودند اما نظام آنها را طرد نکرد، آنها خودشان جدایی از نظام و تقابل با آن را برگزیدند.

وی با تاکید بر اینکه روند پایداری در خط امام در عده ای مشهود بود، اظهار داشت: نشانه اساسی و بسیار روشن پایداری در خط امام پس از رحلت ایشان پیروی از ولایت بوده است که ما این نشانه را در عامه مردم و شخصیت هایی مانند مرحوم احمد قدیریان شاهد بودیم.

حجت الاسلام رحیمیان با بیان اینکه مسئله تحریف در خط امام و توطئه هایی که علیه امام صورت گرفته یک واقعیت است، گفت: این مسئله از همان ابتدای انقلاب تاکنون ادامه داشته است.

وی با اشاره به جعل اسناد علیه امام توسط بی بی سی گفت: اینگونه تحریف ها در داخل هم وجود دارد. آخرین فراز از وصیت نامه امام این است که من در طول انقلاب به واسطه اسلام نمایی برخی افراد ذکری از آنان کرده و تمجیدی کردم که بعدا فهمیدم از دغل بازی آنها اغفال شدم ولی نباید از این مسائل سوءاستفاده شود و میزان در هر کس، حال فعلی او است.

حجت الاسلام رحیمیان ادامه داد: عده ای احکام متعددی از امام داشتند اما اینکه در گذشته با امام بودند و زندان رفتند و حکم از امام داشتند ملاک نیست چرا که خود امام فرموده اند میزان، حال فعلی افراد است.

وی تصریح کرد: یک آقایی که زمانی وزیر بوده از مدعیان خط امام است می گوید منظور از این جمله امام، ساواکی ها هستند یعنی دقیقا عکس حرف امام را تعبیر می کند. اصلا امام از ساواکی ها تمجید نکرده بود که بخواهد از آن تمجیدها سوءاستفاده شود. امام می فرماید من از برخی اسلام نماها تعریف کردم که امکان سوءاستاده در آن وجود دارد.

حجت الاسلام رحیمیان خاطرنشان کرد: یکی از شاخصه های خط امام مبارزه با طاغوت ها و در رأس آنها آمریکا است. مگر می شود کسی مدعی خط امام باشد و آمریکایی ها برای او کف و سوت بزنند و از او تعریف بکنند. اگر کارتر و ریگان از کسی تعریف کردند قطعا در او اشکالی ایجاد شده است.

وی افزود: این روزها بی بی سی گفته است که امام به صورت محرمانه با آمریکایی ها ارتباط برقرار کرده است. چه کسی حرف آنها را باور می کند؟ کدام عاقلی حرف آمریکا و انگلیس را در مورد امام می پذیرد؟

حجت الاسلام رحیمیان اظهار داشت: تنها جایی که امام پیام خود را بدون نام خداوند آغاز کرد در مورد آمریکایی هایی بود که در آسمان ایران بودند و قصد داشتند به ایران بیایند. ایشان درآن پیام فرمودند نه اعضای شورای انقلاب و نه مسئولین کشور حق ملاقات با آمریکایی ها را ندارند زمان جنگ هم آمریکا و انگلیس تبلیغ می کردند که ایران از اسرائیل خریده است چرا که می دانستند اسرائیل و خود آنها چقدر حقیر و بی آبرو هستند و امروز هم می خواهند بگویند امام با آنها تماس گرفته است چرا که از بی آبرویی خود خبر دارند.

وی با ذکر خاطره ای از دوران امام تصریح کرد: ما تنها جایی که یک مسئله را برای امام سانسور کردیم زمانی بود که یک نویسنده سلطنت طلب کتابی را علیه امام که مملو از فحاشی علیه ایشان بود از قول آقای پسندیده منتشر کرد و برای امام فرستاد اما ما این کتاب را به ایشان ندادیم ولی چند ماه بعد دیدم این کتاب را امام به ما تحویل داد و گفت آن را برای فلان آقا در قم بفرستید. ما فهمیدیم یک آقایی در قم این کتاب را دریافت کرده بوده و در یک ملاقاتی به امام داده است.

حجت الاسلام رحیمیان تصریح کرد: در آن زمان آقای رسولی محلاتی به امام گفت: هیچ کس این حرفها را باور نمی کند ولی خوب است که دفتر شما یا آقای پسندیده مطالب مندرج در این کتاب را تکذیب کنند اما امام فقط با اشاره انگشت کوچک خود این پیشنهاد را رد کرد.

وی افزود: البته ما یک مصاحبه ای را از قول آقای پسندیده در مورد مطالب این کتاب در مجله «پاسدار اسلام» منتشر کردیم و بعدها فهمیدیم که این مصاحبه توسط یکی از روزنامه های آمریکایی در تیراژ میلیونی به چاپ رسیده است این در حالی است که کتاب مذکور که تماما فحاشی علیه امام بود تنها در ۵ هزار نسخه به چاپ رسید.

حجت الاسلام رحیمیان در پایان با اشاره به ویژگی های مرحوم قدیریان خاطرنشان کرد: باید راه امام را مانند مرحوم قدیریان با پیروی از ولایت دنبال کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیشترین ریزش زمان امام بود/ماجرای کتاب یک سلطنت طلب علیه امام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات