دفاع پدافند هوایی از ۳۷۰۰ نقطه حساسبه گزارش جهان به نقل از مهر، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جمع کارکنان ستاد این قرارگاه اظهار داشت: تعداد نقاط حساس در کشور ما مشخص است و پدافند هوایی از ۳۷۰۰ نقطه حساس و حیاتی دفاع می‌کند و این ۳۷۰۰ نقطه در داخل و فرای مرزهای کشور تحت پوشش پدافند هوایی قرار دارند.
 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: دکترین دفاعی پدافند هوایی مبتنی بر تهدید ۳۶۰درجه‌ای است و کلیه سامانه‌های توپخانه‌ای، راداری، موشکی، شنود الکترونیکی و دیده‌بانی ما باید از یکدیگر مطلع باشند و به صورت یکپارچه عمل کنند تا یک دفاع منسجم و شبکه‌ای داشته باشیم.
 
امیر اسماعیلی در ادامه با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در پدافند هوایی تاکید کرد: اگر ما پیچیده‌ترین سامانه‌های پدافندی را هم داشته باشیم ولی نیروی انسانی متخصص و متعهد نداشته باشیم کاری از پیش نخواهیم برد و مهم‌ترین اصل ما در پدافند نیروی انسانی است.
 
وی در پایان تاکید کرد: مأموریت در پدافند هوایی باید با دقت و سرعت همراه باشد چرا که یک هواپیما می‌تواند با سرعتی بیش از ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر برساعت حرکت کند و طی دو دقیقه ۱۵۰مایل را طی کند و هرگونه کندی یا بی دقتی می‌تواند این هواپیما را از کنترل پدافند هوایی خارج کند که اینجا نقش نیروی انسانی کارآزموده و متعهد بیش از پیش مشخص می‌شود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دفاع پدافند هوایی از ۳۷۰۰ نقطه حساس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات