جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه ای به اتباع خارجی دارد

به گزارش ایرنا محسن نسج همدانی روز یکشنبه در گردهمایی طلاب، علما و فضلای شیعه و سنی افغانستانی حوزه پناهندگان استان تهران درمرکز خدمات اداری گل تپه کبیر افزود: ارائه خدمات مناسب از سوی متولیان امر و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی حق مهاجرین است و البته این خدمات باید در چارچوب قانون به آنان ارائه شود.
وی با تأکید بر این که نظام اجازه بی احترامی به اتباع را نمی دهد گفت: باید مشکلات اتباع در چارچوب قانون بررسی و برطرف شود و در این بین علما دینی می توانند در ارائه این خدمات یاریگر دولت جمهوری اسلامی باشند.
همدانی تصریح کرد: آرزوی تمامی مسئولین جمهوری اسلامی این است که روزی فرا رسد که علما دینی بتوانند به کشور خود باز گردند زیرا که خلاء آنان در کشور افغانستان باعث شده تا استکبار جهانی بر مردم افغان مسلط شوند.
وی تأکید کرد که شما علمای افغانستان هستید و بهره دینی و فکری شما باید به مردم افغانستان برسد، علمای دینی باید در افغانستان حوزه های علمیه ایجاد کرده و جوانان آن دیار را با علوم و معارف اسلامی آشنا کنند.
همدانی تصریح کرد: ما مدیون تمامی علما از ایرانی یا افغانستانی هستیم زیرا آنان کسانی هستند که در راه خدا و اعتلای اسلام گام بر می دارند.
وی گفت: اتباع خارجی زندگی مسالمت آمیزی با مردم ایران دارند و علماء دینی می توانند با دعوت این افراد به رعایت قانون و اخلاق اسلامی ، از بروز برخی از اتفاقات تلخ در جامعه جلوگیری کنند.
سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری در حاشیه برگزاری این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش به دنبال این بودیم که مشکلات اتباع بررسی شده و نقطه نظرات علما اهل تسنن و تشیع از سوی مسئولین شنیده شود.
همدانی افزود: نقطه نظرات اهل تسنن و تشیع باید کاربردی شود تا بتواند مشکلات آنان را به درستی حل کرد.
وی با تأکید بر این که این همایش نشستی تبلیغاتی نیست گفت: این همایش در زمانی خارج هفته وحدت برگزار شد تا در آستانه ماه مبارک رمضان بیان دیدگاه های علمای باعث افزایش وحدت میان مسلمانان شود.
تهرام/7254/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه ای به اتباع خارجی دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات