دست همه کسانی که برای توسعه کردستان تلاش می کنند را می فشاریم

به گزارش ایرنا علیرضا آشناگر روز یکشنبه در مراسم افتتاح ساختمان اداره کل بازرسی استان کردستان با حضور رییس کل بازرسی کشور در سنندج به اظهار نظرهای برخی افراد در مورد انتصاب مدیران در استان اشاره کرد و افزود: بهتر است به جای اینگونه مباحث 10 کار بزرگ برای استان تعریف کنیم و همه از مرکز پیگیر اجرایی شدن آن باشیم که شاخص های توسعه استان بهبود یابد.
او به دستور دین مببین اسلام مبنی بر شنیدن احوال مختلف و سپس پذیرفتن یک قول اشاره کرد و گفت: ما به جای دوئل کردن، دست همه افرادی که برای توسعه کردستان تلاش می کنند را می فشاریم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان رابطه با انتصاب مدیران در استان گفت: باید علاوه بر اعمال نظارت، احترام به قانون تبدیل به فرهنگ گردد و تلاش شود که محترم شمردن قانون فرهنگ جامعه محسوب شود.
وی اظهار کرد: تا زمانی که مردم و مسوولان دور زدن قانون را مهارت و قدرت بدانند نمی توان امید به کنترل قانون گریزی داشت.
وی در ادامه به اصولی از قانون اساسی در مورد تفکیک قوا اشاره کرد و گفت: براساس اصل 57 قانون اساسی قوای سه گانه در کشور مستقل هستند و بر اساس اصل 58اعمال قوه مقننه از طریق مجلس است.
وی اظهار کرد: بر اساس اصل 137 قانون اساسی هر یک از وزیران مسوول وظایف خاص خویش در برابر رییس جمهوری و مجلس شورای اسلامی هستند و بر اساس بند 2 ماده 1 مصوبه شورای عالی اداری مصوب 28 مهرماه سال 77 استاندار نماینده عالی دولت و در برابر رییس جمهوری و هیات وزیران مسوول است.
وی گفت: براساس بند 8 همین مصوبه انتصاب مدیران کل و یا بالاترین مقامات مسوول و مدیران پروژه های ملی توسط وزیران یا بالاترین مقام یک دستگاه و با هماهنگی استاندار انجام می شود.
آشناگر افزود: براساس بند 2 ماده 8 عزل مدیران توسط وزیر و با اطلاع استاندار است و حال می بینیم که وزیر یک وزارتخانه مدیرکلی را انتخاب و با استاندار هماهنگ کرده و استاندار هم توانمندی، تعهد و تخصص او را تایید کرده آیا این اقدام خلاف قانون است؟
آشناگر به طرح این پرسش پرداخت که اگر دقیقا قانون اعمال شده است پس چرا مخالفت، آن هم با الفاظ و پرخاشگری که در شان شخصیت حقیقی و حقوقی افراد نیست و سپس گفت: دلیل آن چیزی جز تمایل به دخالت در قلمرو دیگران نیست پس همه باید عادت کنیم به قانون احترام بگذاریم هرچند برای ما محدودیت ایجاد کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در ادامه سخنان خود یکی از دغدغه های مردم و حکومت را همواره اجرای صحیح قانون دانست و گفت: براساس اصل 174قانون اساسی، قوه قضائیه برای قانونمند کردن دستگاه ها دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل و ادارات کل دادگستری را مرجع رسیدگی به شکایات تخلفات و جرایم کرده است.
او ادامه داد: مجلس نیز از طریق دیوان محاسبات، کمیسیون اصل 90 و تذکر نمایندگان و سوال و استیضاح نظارت می کند و از سوی دیگر دولت هم خود ساز و کارهای نظارتی مختص به خود را دارد.
آشناگر وضعیت استان کردستان را از نظر فساد اقتصادی و اداری بهتر از سایر استان ها دانست و تاکید کرد: همه باید برای سالم سازی حوزه اداری و اقتصادی تلاش کنند.
3033/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دست همه کسانی که برای توسعه کردستان تلاش می کنند را می فشاریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات