دانشگاه مازندران و اپوله لهستان تفاهم نامه همکاری امضا کرد

این تفاهم نامه روز یکشنبه در نشستی که با حضور دو نماینده دانشگاه اپوله لهستان در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر برگزار شد ، در سه ماده و هفت بند به امضا دو طرف رسید.
مدیر دفتر همکاری های علمی و روابط بین الملل دانشگاه مازندران در حاشیه امضای این تفاهم نامه به خبرنگار ایرنا گفت : این تفاهم نامه همسو با ایجاد ارتباط با دانشگاه های مطرح جهان و به منظور گسترش همکاری های پژوهشی ، تبادل استاد و دانشجو و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی و پژوهشی ، سمینارهای پژوهشی و کنفرانس های مشترک امضا شده است.
محمود عزیزی افزود : بر اساس این تفاهم نامه دو دانشگاه موافقت کرده اند که استادانی را برای گذراندن دوران مطالعاتی سه تا 6 ماه آن پذیریش و تمامی هزینه های اسکان و دیگر دیگر نیازمندی های سفر مطالعاتی را تامین کنند.
وی با بیان این که دانشگاه مازندران دارای دانشجوی مقطع دکترا در بسیاری از رشته های تحصیلی است ، گفت : در این تفاهم نامه همچنین تاکید شده است که دانشجویان دوره دکترا 6 ماه آخر تحصیلات خود را به صورت داوطلبانه می توانند در دانشگاه اپوله بگذرانند.
عزیزی افزود : البته اعزام دانشجوی دکترا در 6 ماه پایان تحصیلی به کشور لهستان و تحصیل در دانشگاه اپوله که یک دانشگاه خوب و دارای اساتید بنامی است ، با تائید وزارت علوم انجام خواهد شد.
وی با بیان این که فردا دوشنبه هم دو نشست با نمایندگان دانشگاه اپوله لهستان در دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد ، گفت : عصر فردا نمایندگان دانشگاه اپوله عازم دانشگاه شهید چمران اهواز خواهند شد تا تفاهم نامه مشترکی که برای همکاری دانشگاه مازندران ، دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه اپوله لهستان تنظیم کردند ، امضا کنند.
دانشگاه مازندران در حال حاضر دارای 12 هزار دانشجو، 12 دانشکده و 336 عضو هیات علمی است.
شبک **7328/1654 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه مازندران و اپوله لهستان تفاهم نامه همکاری امضا کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات