7 واکسن ضروری کودک+تب بالای کودک پس از واکسن -آکا

سایت کودک ، نی نی آکابیماری های کودک آکاایران: 7 واکسن ضروری کودک+تب بالای کودک پس از واکسن

 


,7 واکسن ضروری کودک+تب بالای کودک پس از واکسن ,واکسن فواید واکسن مضرات واکسن,واکسن بد تولد,[categoriy]

7 واکسن ضروری کودکتب بالای کودک پس از واکسن

7 واکسن ضروری کودک+تب بالای کودک پس از واکسن -آکا7 واکسن ضروری کودک+تب بالای کودک پس از واکسن ,واکسن فواید واکسن مضرات واکسن,واکسن بد تولد,واکسن دو ماهگی,واکسن چهر ماهگی,واکسن شش ماهگی,واکسن یک سالگی,واکسن دوازده ماهگی,واکسن هجده ماهگی,واکشن شش سالگی,واکسن,فواید واکسن,مضرات واکسن,واکسن بد تولد,واکسن دو ماهگی,واکسن چهر ماهگی,واکسن شش ماهگی,واکسن یک سالگی,واکسن دوازده ماهگی,واکسن هجده ماهگی,واکشن شش سالگی

آکاایران: 7 واکسن ضروری کودک+تب بالای کودک پس از واکسن

به گزارش آکاایران: آکا ایران-بروز تب پس از واکسیناسیون در کودکان طبیعی است اما نباید آن را سرسری گرفت و نوزادانی که تازه به دنیا آمده‌اند به دلیل بیماری‌های مختلف و باکتری‌ها و ویروس‌هایی که هر روز شکل جدیدی به خود می‌گیرند باید واکسینه شوند. اما شاید بسیاری از شما ندانید که این واکسن‌ها دقیقا در چه سنی و برای مقابله با کدام بیماری‌ها به نوزاد زده می‌شوند.
 

7 واکسن ضروری و اولیه‌ای که هر کس در دوره شیرخواری و کودکی باید بزند به این ترتیب معرفی می‌کند:
 

1- بدو تولد: واکسن سل (ب.ث.ژ)،‌واکسن سه‌گانه (دیفتری، کزاز، سیه‌سرفه)
 

2- دو ماهگی: پنج‌گانه (دیفتری، کزاز، سیاه‌سرفه، هپاتیت ب، هموفیلوس پنومونیه)- قطره خوراکی فلج اطفال
 

3- چهار ماهگی: پنج‌گانه (دیفتری، کزاز، سیاه‌سرفه، هپاتیت ب، هموفیلوس پنومونیه) - قطره خوراکی فلج اطفال- IPV (فلج اطفال تزریقی)
 

4- شش ماهگی: پنج‌گانه (دیفتری، کزاز، سیاه‌سرفه، هپاتیت ب، هموفیلوس پنومونیه) - فلج اطفال
 

5- دوازده ماهگی: MMR (بر ای سرخک، سرخجه و اوریون )
 

6- هجده ماهگی: سه‌گانه- فلج اطفال-MMR
 

7 - شش سالگی: سه‌گانه- فلج اطفال
 

دکتر صباغی به مادران توصیه می‌کند که در بروز تب پس از واکسیناسیون در کودکان طبیعی است و نباید بیش از حد نگران شوند و برای بهبودی هرچه زودتر نوزادان، توصیه می‌کند:« بعد از هر واکسیناسیون، روز اول کمپرس با حوله سرد و روز دوم کمپرس با حوله گرم روی جای واکسن بگذارید. مادران باید بدانند درد و تورم و تب برای دو سه روز امکان‌پذیر است که در این صورت باید از قطره استامینوفن استفاده کرد. بعد از واکسن 12 ماهگی، علائم تب بعد از 1 تا 2 هفته در کودک بروز می‌کند.
 

بعد از واکسن 18 ماهگی 2 تا 3 روز اول تب در کودک بروز می‌کند و همچنین بعد از 1 تا 2 هفته ممکن است دوباره تب داشه باشد. اگر پس از یک تا دو هفته علائم آبریزش بینی، تب، ورم گلو و مخصوصا ضایعات پوستی به صورت دانه‌های ریز همراه با تب بروز کرد،‌باید به مرکز بهداشت مراجعه شود چون ممکن است کودک مشکوک به بیماری سرخجه باشد.»
 

مادران نباید به هیچ ‌وجه تب کودک پس از واکسن زدن را سرسری بگیرند چون ممکن است،‌اکسیژن به مغز او نرسد و کودک تشنج کند. بر همین اساس « مادران بچه‌هایی که درجه تبشان بالا می‌رود و به حد خطرناک می‌رسد باید هرچه زودتر به پزشک متخصص مراجعه کنند. چون ممکن است اکسیژن کافی به مغز بچه نرسد و او تشنج کند. به همین دلیل ما در این موارد برای کنترل تب کودک شربت استامینوفن تجویز می‌کنیم که هر 6 ساعت یک‌بار این دارو  باید به کودک داده شود.»

[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «7 واکسن ضروری کودک+تب بالای کودک پس از واکسن -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات