استاندار همدان: پیشرفت اقتصادی با اولویت حفظ محیط زیست همراه است

محمد ناصر نیکبخت شامگاه یکشنبه در نخستین جشنواره عکس محیط زیست افزود: محیط زیست و حفاظت از آن منافع مشترک جوامع بشری است و همه جوامع به علت اهمیت و منزلت محیط زیست دنبال حفاظت از طبیعت خدادادی هستند.
وی اضافه کرد: اهمیت و منزلت محیط زیست را می توان با زبان هنر بیان کرد و بیشتر از هر چیزی عکس می تواند زیبایی طبیعت را نشان دهد در حالی که هیچ گفتار و نوشتاری نمی تواند هنرمندانه به نمایش محیط زیست بپردازد.
نیکبخت گزینش 55 عکس از 550 اثر ارسالی به جشنواره را نشان از داوری سختگیرانه در نخستین جشنواره عکس محیط زیست همدان دانست.
استاندار همدان در توصیف طبیعت گفت: علت زیبایی طبیعت، خلق آن توسط بهترین هنرمند و نقاش جهان و خالق زیبایی ها است.
نیکبخت بیان کرد: توسعه و پیشرفت در کنار حفظ محیط زیست مکمل یکدیگر هستند که باید در کنار یکدیگر به آنها توجه شود.
وی خاطرنشان کرد: در طول 12 سال گذشته محیط زیست این استان تا به این اندازه فعال، پویا و مشرف به تمامی مسائل نبوده است.
وی افزود: مدیر کل حفاظت محیط زیست همدان از اجرای طرحهایی که آسیب به محیط زیست وارد نمی کند هموارهع حمایت کردند ولی در هرجا که محیط زیست با خطر مواجه شد اجرای طرح مورد مخالفت این نهاد قرار گرفت.
استاندار همدان تاکید کرد: محیط زیست، این ودیعه الهی با هزاران صدمه به دست نسل کنونی رسیده است و باید با کمترین آسیب تحویل نسلهای آینده شود.
نیکبخت افزود: محیط زیست متعلق به جامعه و نسل ها است و نباید اجازه داد که به محیط زیست آسیب برسد که برنامه های استانداری نیز در این راستا تعریف شده است.
وی درباره درخواست سازمانهای مردم نهاد برای جلوگیری از ساخت و ساز هتل و بناهای مرتفع در کمربند سبز همدان گفت: یکی از شعارهای انتخاباتی دولت یازدهم حفظ محیط زیست بود در حالی که هیچ یک از داوطلبان جلوگیری از تعرض به محیط زیست را به عنوان شعار مطرح نکردند.
وی تاکید کرد: بطور معمول چنین شعارهایی از سوی داوطلبان رئیس جمهوری مطرح نمی شود در حالی که یک عده از تعرض به محیط زیست سود زیادی می برند.
وی با ذکر اهمیت سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه حفظ محیط زیستبیان کرد: مسئولان باید در انجام وظایف جدی تر عمل کرده و در هر زمانی باید به این سیاست ها توجه کنند
استاندار همدان تاکید کرد: از زمان آغاز فعالیت دولت یازدهم تاکنون مجوزی برای راه اندازی هتل در مناطق زیست محیطی ارائه نشده و اگر مجوزی در گذشته داده شده نیز باید با در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی برای ان احترام قائل شد.
وی اضافه کرد: برای بررسی وضعیت ساخت هتل و دیگر بناها جلساتی برگزار می شود که سمن های زیست محیطی نیز در این جلسات حضور یافته و از نظرهای آنان استفاده می شود.
وی راه اندازی موزه در ورودی غار علیصدر را اقدامی شایسته برشمرد و گفت: پس از ماه مبارک رمضان شاهد ورود حجم زیادی از گردشگران به استان خواهیم بود که راه اندازی این موزه گردشگران را علاقمند به حضور و بازدید از دیگر نقاط استان می کند.
در پایان این آئین علاوه بر تقدیر از منتخبان جشنواره عکس محیط زیست نمایشگاه عکس که در حاشیه مجتمع شهید آوینی راه اندازی شده بود نیز با حضور استاندار و دیگر مسئولان افتتاح شد.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار همدان: پیشرفت اقتصادی با اولویت حفظ محیط زیست همراه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات