افزایش نرخ کرایه تاکسی در رشت با سیاست های دولت منافات دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدعیسی مهدوی که عصر روز یکشنبه به منظور معرفی عضو جدید شورای اسلامی کلانشهر رشت به صحن شورا آمده بود، افزود: مصوبه شورا مبنی بر افزایش کرایه تاکسی در کلانشهر رشت از ابتدای سال جاری، موجب اعتراض شدید مردم شده است.
وی با بیان این که افکار عمومی افزایش نرخ کرایه تاکسی در کلانشهر رشت را قبول نداشتند، اظهار کرد: با افزایش نرخ از ابتدای سال جاری میزان مراجعات به ما در رابطه با انتقاد از این افزایش قیمت بسیار زیاد بود.
فرماندار شهرستان رشت با یادآوری مصوبه شورا اسلامی کلانشهر رشت، مبنی بر افزایش کرایه تاکسی بیان کرد: بر مبنای مصوبه هیات دولت، مصوبه شما خلاف قانون است.
وی با بیان این که مبنی وزارت کشور افزایش شش درصدی است، تصریح کرد: اگر این افزایش مورد قبول نیست، در غیراینصورت بایستی موارد کارشناسی در مورد افزایش قیمت کرایه تاکسی به ستاد تنظیم بازار اعلام کنیم، هر مصوبه ای که داشت، ملاک عمل است.
فرماندار شهرستان رشت یادآور شد: شرایط حال حاضر افکار عمومی افزایش نرخ تاکسی را نمی پذیرد مگر اینکه مراحل قانونی را طی کنیم.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی کلانشهر رشت پیش از این به خبرنگار ایرنا، گفته بود: برای افزایش نرخ کرایه تاکسی، مشاور گرفتیم که پیشنهاد مشاور، بیشتر از افزایش نرخ فعلی بود.
رضا رسولی افزود: برای افزایش نرخ تاکسی به طور میانگین 27 درصد، سه جلسه غیرعلنی و دو جلسه علنی برگزار شد و کاملا کارشناسی بوده است.
وی با تاکید بر ضرورت توجه شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی اظهار کرد: افزایش نرخ کرایه تاکسی، یک قطعه از پازل کامل توسعه حمل و نقل عمومی است.
افزایش نرخ تاکسی برای سال 95 قبل از سال جدید به تصویب شورای اسلامی کلانشهر رشت رسیده بود که در سال جاری اجرایی شد.
فرمانداری شهرستان رشت نیز اعتراض خود را مبنی بر اجرای مصوبه شورای اسلامی رشت در رابطه با افزایش نرخ کرایه تاکسی در این کلانشهر، به شورای حل اختلاف اعلام کرده که این شورا باید نظر خود را اعلام کند.
فرماندار شهرستان رشت در ادامه با معرفی حجت جذب از اعضای علی البدل به عنوان عضو جدید شورای اسلامی کلانشهر رشت و جایگزین وی با منوچهر جمالی خاطر نشان کرد: راهیابی جمالی به مجلس شورای اسلامی را تبریک می گویم.
با معرفی رسمی حجت جذب از سوی فرماندار شهرستان رشت، وی عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت شد.
طبق قانون نمایندگان مجلس نمی توانند همزمان عضو شورای اسلامی باشند.
منوچهر جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی شده است .
جمالی علی البدل اول، با استعفای جمشیدی عضو اصلی شورای اسلامی کلانشهر رشت، به شورا راه یافته بود.
شورای اسلامی کلانشهر رشت 15 عضو دارد.
7286/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش نرخ کرایه تاکسی در رشت با سیاست های دولت منافات دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات