عبدالله عبدالله: افغانستان با چالش جدی محیط زیست مواجه است

به گزارش ایرنا، عبدالله عبدالله روز یکشنبه با شرکت در نشست روز جهانی محیط زیست گفت که مردم در کنار دولت وظیفه دارند به محیط زیست توجه کرده و اعضای جامعه مدنی، علمای دینی و مدارس وظیفه دارند تا مردم را برای بهتر ساختن آن و پاک نگهداشتن محیط زیست تشویق کنند.
وی به وزیر آموزش و پرورش افغانستان دستور داد که «محیط زیست» را به عنوان یکی از دروس رسمی دانش آموزان بگنجانند و شهروندان را از پایه و اساس، برای داشتن محیط زیست بهتر آماده کنند.
عبدالله گفت که افغانستان در بخش محیط زیست نیاز به افراد متخصص بیشتر دارد و متخصصان این بخش در افغانستان، بسیار کم است.
رئیس اجرایی افغانستان تاکید کرد که باید برای حفظ زندگی حیوانات نیز توجه جدی صورت گیرد و نباید برای داشتن محیط زیست سالم به حیوانات آسیب رسانده شود.
مصطفی ظاهر رئیس اداره محیط زیست افغانستان نیز در این مراسم گفت که افغانستان در چند دهه گذشته و جنگ های خانمان سوز داخلی و تحمیلی مواجه بوده که در این مدت محیط زیست نیز از آسیب مصون نمانده است.
وی گفت که شکار بی رویه حیوانات و تجارت غیرقانونی پرندگان کمیاب قابل تحمل نیست و فعالیت های ما باید براساس شعار جهانی محیط زیست صورت گیرد.
شبک*291*1610 / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عبدالله عبدالله: افغانستان با چالش جدی محیط زیست مواجه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات