حملات مسلحانه در قزاقستان دست کم شش کشته بر جای گذاشت

به گزارش خبرگزاری رویترز از آستانه ، الماس سادوبایف سخنگوی وزارت کشور گفت : در عملیات ضدتروریستی متقابل چهار نفر از مهاجمان کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.
به گفته وی ، شماری از مهاجمان متواری شدند.
سادوبایف گفت : پلیس مظنون است که مهاجمان پیروان جنبش های تندرو و مذهبی غیر سنتی بوده باشند عبارتی که در فزاقستان یک کشور عمدتا مسلمان برای توصیف شبه نظامیان به کار می رود.
در حملات تقریبا همزمان ، این مردان مسلح یک منشی و یک نگهبان یک فروشگاه سلاح های گرم را کشته و سپس به مامور پلیس را که وارد محل شده بودند به ضرب گلوله زخمی کردند.
در یک فروشگاه دیگر ، آنها یک بازدید کننده را پیش از ورود پلیس و کشته شدن سه مهاجم از پای دراوردند.
گروه دیگری با اتوبوسی که ربوده بودند، برای بازکردن دروازه پایگاه گارد ملی استفاده کرده و سه نظامی را کشتند ولی پس از آن یک مهاجم به ضرب گلوله نیروهای گارد و پلیس از پای در آمد.
یکی از ساکنان آکتوبه که خواست هویت وی تنها والری ذکر شود در تماس تلفنی به رویترز گفت : وی ماموران مسلح پلیس را از بالکن خانه اش دیده و صدای تیراندازیهایی را شنیده است.
والری پیامکی مبنی بر اعمال مقررات منع رفت و آمد شبانه در آکتوبه از ساعت ده شب دریافت کرده است .
وی حدود یک ساعت پس از اعمال مقررات گفت : ' فعلا همه چیز عادی است '. اشاره وی به شنیده نشدن صدای تیراندازی یا هرگونه سرو صدای غیر معمول بود.
شبک ** 1403 **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حملات مسلحانه در قزاقستان دست کم شش کشته بر جای گذاشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات