چالش اساسی کمیته امداد

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان گفت: متاسفانه سرقت کمک‌های مردمی در صندوق‌های صدقات استان اصفهان چه در سطح شهرها و چه در منازل چالشی اساسی است.

به گزارش مهر، بهرام سواد کوهی در نشست خبری که به مناسبت ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان برگزار شد، با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی در دو سر فصل کمک‌های صدقات و کمک‌های مردمی امانی است، اظهار داشت: سال گذشته ۲۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سر فصل صدقات مردمی و ۲۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سرفصل سایر کمک‌ها جمع آوری شده که سرانه صدقات یک شهروند اصفهانی پنج هزار و ۳۷۰ تومان و سرانه خاص صدقات چهار هزار و ۹۸۰ تومان است.

وی با بیان اینکه کمک‌های امانی شامل اکرام ایتام، شرکت در جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری و کفاره است، بیان داشت: از محل این کمک‌ها در سال گذشته در مجموع که ۳۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده که در این بخش هر شهروند هشت هزار تومان کمک کرده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در طرح اکرام ایتام ۱۷.۵ میلیارد تومان توسط مردم به کمیته امداد کمک شده است، افزود: در این بخش نیز سرانه کمک هر شهروند به ایتام ۳ هزار و۵۹۰ تومان بوده است.

وی «توشه برکت» و «مفتاح‌الجنه» را طرح‌های کمیته امداد استان اصفهان در ماه مبارک رمضان اعلام کرد و بیان داشت: این طرح‌ها به منظور افزایش توجه خیرین به وضعیت افراد تحت پوشش کمیته امداد اجرایی خواهد شد.

سوادکوهی یکی از برنامه های اساسی و زیر ساختی ماه رمضان را ثبت نام حامیان طرح محسنین در شب های قدر و نیز شب ۲۱ ماه رمضان دانست و افزود: این طرح در پایگاه های مستقر در میادین اصلی شهر و نیز ادارات کمیته امداد برپا می شود.

وی کل درآمد ماه رمضان گذشته را سه میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: یک میلیارد و ۸۰۰ تومان آن نقد و بقیه به صورت کالا بوده است که پنج هزار و ۸۰۰ حامی نیز برای ایتام جذب در مجموع ۱۰۱ هزار نفر از مدد جویان اطعام و در افطاری شرکت کردند و شش هزار و ۷۳۹ هزار خیر نیز در برنامه های مددجویان حاضر شدند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت سرقت صندوق‌های صدقات در سطح استان اصفهان ابراز داشت: متاسفانه سرقت کمک‌های مردمی در صندوق‌های صدقات استان اصفهان چه در سطح شهرها و چه در منازل چالشی اساسی است.

وی الکترونیکی کردن صندوق‌های صدقات را تنها راهکار جلوگیری از سرقت کمک‌های مردمی در صندوق‌های صدقات دانست و ابراز داشت: همچنین شهروندان باید توجه داشته باشند تنها در صورت ارائه کارت پیوست شده به عکس صندوق‌های خود را تحویل دهند ضمن اینکه برای تخلیه صندوق‌های صدقات حداقل دو نیرو از کمیته امداد اعزام خواهد شد و ماموریت تک نیرویی برای این امر نداریم.

سوادکوهی بیان داشت: باید توجه داشت که سال‌هاست به دنبال اجرای طرح‌های الکترونیکی برای صندوق‌های صدقات هستیم که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک اجرایی شود.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چالش اساسی کمیته امداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات