استاندار:برنامه های اقتصاد مقاومتی از ابتدای تیرماه در لرستان اجرایی می شوند

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با مدیران دستگاه های اجرایی استان، با بیان اینکه مسئولیت برش شهرستانی اقتصاد مقاومتی به فرمانداران محول می شود، افزود: در اجرای اقتصاد مقاومتی 304 کارخانه راکد و نیمه تعطیل استان احیا می شود.
وی ادامه داد: تا پایان خرداد سالجاری تمام برنامه های اقتصاد مقاومتی تعین و تکلیف شده و از ابتدای تیرماه عملیات اجرایی این طرح ها آغاز می شود.
بازوند با بیان اینکه گفتمان سازی و مردمی سازی از رویکردهای 24گانه اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در استان یک فرصت کم نظیر بوده که باید برای الگو شدن لرستان همه مدیران همکاری کنند.
به گفته وی در صورت ناتوانی هر مدیر در اجرایی کردن برنامه ها، آن مدیر کنار خواهد رفت.
بازوند گفت: مجوزهای صادر شده به طرح های بندر خشک ، منطقه ویژه اقتصادی، شهرک صنعتی پتروشیمی خرم آباد و شهرک صنعتی شماره3 بروجرد از طرح های مهم بوده و نگاه ویژه به آن و تعیین و تکلیف در دو سال آینده در دستور کار است.
استاندار لرستان با بیان اینکه طرح ها با پیشرفت فیزیکی کم، اعتباری دریافت نمی کنند گفت: بیمارستان آیت الله بروجردی شهر بروجرد از دیگر طرح های مهم بشمار می آید که در سالجاری افتتاح خواهد شد.
بازوند با مهم خواندن جایگاه بخش خصوصی در سرمایه گذاری در طرح های اقتصاد مقاومتی، گفت: بدون سرمایه گذاری، اشتغال کاهش نمی یابد و برای ایجاد این شرایط باید اقدامات لازم جهت رفع موانع فراهم شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان در ادامه ای جلسه گفت: تشکیل کارگروه های احیای ظرفیت های راکد استان، جهت شناخت ظرفیت های نیمه فعال و غیر فعال در دستور کار است.
علی هادی چگنی افزود: لرستان در بین استان های کشور اولین استانی بوده که برنامه های اقتصادی خود را در غالب طرح نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی (نیپا) تهیه و به وزارتخانه تحویل داده است.
3210/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار:برنامه های اقتصاد مقاومتی از ابتدای تیرماه در لرستان اجرایی می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات