انعقادتفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی آذربایجانشرقی باآموزش وپرورش

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی این اداره کل، مرتضی آبدار در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان، گفت: در سایه همکاری های متقابل و با هم افزایی می توانیم شاهد انجام کارهای ارزشمند و شاخصی باشیم.

وی گفت: در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای رسیدن استان به جایگاه مطلوب باید از ظرفیت آموزش و پرورش استفاده کرد.

وی افزود: در حوزه میراث فرهنگی با ثبت آثار ملموس و ناملموس موجود در زمینه کاری آموزش و پرورش برای حفظ و صیانت از بافت تاریخی و فرهنگی، در حوزه صنایع دستی با ترویج رویکرد فعالیت دانش آموزان در رشته های هنری دستی و درحوزه گردشکری با گسترش همکاری های گذشته و تعامل به منظور آمادگی برای تبریز ۲۰۱۸ می توان از ظرفیت های آموزش و پرورش بهره مند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش اذربایجان شرقی نیز در این دیدار وجود ۷۰۰ هزار دانش آموز و پنجاه و پنج هزار معلم و پنج هزار و ۵۰۰ مدرسه در استان را ظرفیت بسیار خوبی برای تبلیغات در حوزه گردشگری دانست و گفت: گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی برای توسعه باید وارد خانه های مردم شود چرا که عمده ترین مساله در این سه حوزه فرهنگ سازی است.

جعفر پاشایی افزود: در تعامل سازنده با اداره کل میراث فرهنگی استان آمادگی داریم تا از ظرفیت کمی و کیفی موجود در مجموعه آموزش و پرورش برای ایجاد بستر مناسب رشد و توسعه گردشگری و سایر حوزه ها گام برداریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انعقادتفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی آذربایجانشرقی باآموزش وپرورش» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات