آماده همکاری برای سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی خورشیدی هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد میرمحمدی عصر امروز در جلسه کارگروه توسعه اشتغال استان یزد كه با حضور معاون اشتغال و خودكفايي كميته امداد برگزار شد، با اشاره به پیشنهاد معاون اشتغال کمیته امداد در مورد سرمایه گذاری در زمینه ساخت نیروگاه انرژی خورشیدی اظهار داشت: استفاده از انرژی خورشیدی از اولویت‌های استان یزد است و در این زمینه آماده همکاری هستیم.

وی همچنین با اشاره به پیشنهادات ارائه شده در مورد سرمایه گذاری در زمینه ایجاد مجتمع های گلخانه ای و کشاورزی بیان کرد: هر جا امکان مشارکت فراهم باشد، حاضر به همکاری هستیم به ویژه در زمینه تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن و توسعه گلخانه ها، از سرمایه گذاری و مشارکت کمیته امداد استقبال می کنیم.

آمادگی همکاری در زمینه ایجاد مجتمع‌های کشاورزی و گلخانه‌ای

میرمحمدی در مورد مجتمع های کشاورزی نیز بیان کرد: اگر مکان‌های مدنظر کمیته امداد دارای زیرساخت‌های لازم باشد، همکاری امکانپذیر است اما اگر به عنوان نمونه نیاز به آب باشد و منطقه مدنظر در دشت‌های ممنوعه‌ای باشد که امکان برداشت آب و دریافت مجوز چاه فراهم نباشد، این همکاری امکانپذیر نیست.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کمیته امداد یک هدف مهم را دنبال می کند که این هدف یک استراتژی ارزشمند است، افزود: خودکفا کردن مددجویان کمیته امداد و کاهش جمعیت مددجویان هدف کمیته امداد است که این هدف را از طریق ایجاد اشتغال دنبال می کند.

لزوم تقویت فرهنگ کار و محدودسازی انگیزه‌های پیوستن به کمیته کار در کنار اشتغالزایی

وی تاکید کرد: در کنار ایجاد اشتغال لازم است مواردی از جمله تقویت فرهنگ کار و بازگشت به فرهنگ سختکوشی گذشتگان نیز تقویت شود زیرا اکنون هر چه آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی بیشتر می شود، رغبت به شغل ‌های دفتری و اداری نیز بیشتر می شود و دیگر تمایلی به انجام هر کاری ندارند.

میرمحمدی عنوان کرد: اگر این تغییر فرهنگ ایجاد شود، بخش قابل توجهی از نیروهای بیکار مشغول به کار خواهند شد بنابراین باید ارزش برای فرد شاغل قائل شد نه برای کاری که انجام می دهد.

وی افزود: یکی دیگر از مواردی که باید در کنار اشتغالزایی به آن توجه شود، افزایش کرامت انسانی و عزت نفس افراد و محدود کردن انگیزه های پیوستن به کمیته امداد است.

میرمحمدی تاکید کرد: افراد باید به حدی از کرامت انسانی و عزت نفس برسند که با بروز هر مشکل مالی تمایل به حضور در زیر چتر حمایتی کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی نداشته باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آماده همکاری برای سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی خورشیدی هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات