امسال در بحث اشتغال سالی استثنایی برای لرستان خواهد بود

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب در شامگاه یکشنبه در همایش فرمانداران و بخشداران استان که به منظور تعیین برش شهرستانی پروژه های اقتصاد مقاومتی تشکیل شد، به تهیه سند اشتغال استان اشاره کرد و اظهار داشت: باید نگاه ما به اشتغال و کار تخصصی باشد و هر عملی که درآمد زا باشد را اشتغال بدانیم.

سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیاردی لاستیک سازی

وی با اشاره به اینکه امروز دنیا مشکل بیکاری خود را بیشتر در قالب حوزه خدمات مرتفع می کند، عنوان کرد: سرانه ایجاد هر شغل متفاوت بوده بطوریکه سرانه اشتغال در حوزه صنعت ۳۲۸ میلیون تومان بوده و در حوزه خدمات ۶۲ میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه استخدامی های دولتی جزء برنامه های ایجاد اشتغال بوده اما سرمایه گذاری لحاظ نمی شوند، تصریح کرد: سامانه رصد جلوی هم پوشانی دستگاه ها در بحث ایجاد اشتغال را می گیرد لذا مطابق این سامانه هر فرد برای ایجاد اشتغال تنها می تواند از یک محل تسهیلات دریافت کند.

آشتاب میزان سرمایه گذاری تعریف شده برای لاستیک سازی خرم آباد را ۷۰۰ میلیارد تومان برشمرد و گفت: این میزان سرمایه گذاری و افرادی که در طول اجرای پروژه در واحدهای صنعتی استان مشغول به کار می شوند باید در سند اشتغال استان آورنده شوند.

وی افزود: در بحث سرمایه در گردش و تسهیلات برای توسعه طرح های تکمیلی ابتدا طرح مورد نظر باید توسط مجری طرح در شهرستان مربوطه مطرح شده و بعد از بررسی توجیه فنی طرح توسط دستگاه تخصصی میزان سرمایه در گردش آن نیز مشخص شود لذا از فرمانداران تقاضا می شود متقاضیان ایجاد طرح را به دستگاه های مربوطه معرفی کنند.

امسال در بحث اشتغال سالی استثنایی برای استان خواهد بود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه کمیته نظارتی برای راستی آزمایی و روند فعالیت سند اشتغال تشکیل خواهد شد، بیان داشت: در این کمیته چهارگانه که با عضویت بانک ها، دستگاه تخصصی، دستگاه ناظر یعنی استانداری و دبیرخانه ایجاد می شود موضوع اشتغالزایی و سرمایه گذاری رصد خواهد شد.

آشتاب با اشاره به اینکه امسال در بحث اشتغال سالی استثنایی برای استان خواهد بود، عنوان کرد: امسال باید همگی تسهیل گر شرایط اشتغال زایی در استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه در سند اشتغال قبلی استان اشکالاتی وجود داشت، گفت: سند اشتغال امسال کاملا قابل رصد و ردیابی بوده و قابل قیاس با اسناد قبلی نخواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه مطابق سند اشتغال استان قرار است در سال ۹۵ حدود ۲۵ هزار شغل ایجاد شود، افزود: طرح های مناطق محروم توسط بانک سینا در حال بررسی است.

آشتاب با اشاره به اینکه بانک های استان اعلام کرده اند که آماده پرداخت تسهیلات به طرح ها هستند، اضافه کرد: ما مشکلی برای معرفی طرح به سیستم بانکی نداریم و این در حالی است که طرح به دبیرخانه ارسال نمی شود لذا به دستگاه ها ابلاغ کرده ایم که طرح های خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امسال در بحث اشتغال سالی استثنایی برای لرستان خواهد بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات