وضعیت اسفبار صنعت در شهرستان الشتر/ شهرک صنعتی ایجاد شود

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله فلاح نژاد شامگاه یکشنبه در همایش فرمانداران و بخشداران لرستان که به منظور تعیین برش شهرستانی پروژه های اقتصاد مقاومتی تشکیل شد، میانگین هزینه اشتغال شهرستان سلسله در سال گذشته را  ۱۹۴ میلیارد تومان برشمرد و اظهار داشت: این میزان طی امسال به ۱۵۸ میلیارد تومان رسید یعنی هزینه ایجاد اشتغال حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه میانگین هزینه ایجاد اشتغال در شهرستان سلسله از سال ۹۰ تا ۹۵ را ۱۲۶ میلیون تومان برشمرد و افزود: در بخش صنعت استان سهم اشتغال شهرستان سلسله ۱۲ درصد و سهم سرمایه گذاری آن ۲۱ درصد دیده شده است.

فرماندار شهرستان سلسله با بیان اینکه از هزار و ۷۰۱ نفر تنها برای ۱۶ نفر در این شهرستان در بخش صنعت و معدن اشتغال دیده شده است، عنوان کرد: کمتر از ۰.۹ درصد افراد در بخش صنعت و معدن مشغول بوده و مابقی یعنی ۱۹۴ نفر در بخش اصناف مشغول هستند که این امر نشان دهنده وضعیت اسف بار بخش صنعت شهرستان سلسله است.

فلاح نژاد اضافه کرد: از مجموع کل اشتغال استان ۶.۶ درصد به شهرستان سلسله اختصاص داده شده اما از مجموع کل سرمایه گذاری استان ۴۲ صدم درصد به سلسله داده شده که این ناهمخوانی نتیجه ای جزء عدم تحقق اشتغال پیش بینی شده نخواهد داشت.

 وی با اشاره به اینکه آمار نشان می دهد شهرستان سلسله در سند اشتغال استان به خوبی دیده نشده است، گفت: ۱۸ طرح از سوی شهرستان سلسله به بانک سینا معرفی شده و با توجه به اینکه اولین شهرستان در معرفی این طرح ها بوده ایم تا کنون هیچ کدام از طرح ها نتوانسته اند حتی یک ریال از تسهیلات استفاده کنند.

بخش دار سلسله نیز در این جلسه به ایجاد ظرفیت گردشگری منطقه کهمان شهرستان سلسله اشاره کرد و گفت: امیدواریم ایجاد شهرک صنعتی در شهرستان سلسله نیز مد نظر استاندار لرستان قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت اسفبار صنعت در شهرستان الشتر/ شهرک صنعتی ایجاد شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات