اختلافات ‌مرزهای ‌هوراند با کلیبر، اهر و اردبیل تعیین تکلیف می‌شود/‌هویت جدیدی به هوراند می‌بخشیم

رضا استاد رحیمی مدیر کل سیاسی آذربایجان شرقی مدیرکل سیاسی و انتخابات آذربایجان شرقی گفت: برای حل اختلافات به وجود آمده در خود مرزهای شهرستان هوراند با کلیبر، اهر و حتی استان اردبیل، درصدد هستیم مرز مشخصی را تعیین کرده و به وزارت کشور ارسال کنیم تا هویت جدیدی به هوراند بخشیده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از هوراند، رضا استاد رحیمی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان هوراند، با اشاره به اینکه پیشرفت‌ها و توسعه‌هایی که در هوراند شاهد هستیم حاصل تلاش‌های فرماندار سابق هوراند است، اظهار داشت: شاید هرکسی نتواند پیچ‌وخم اداری را به خوبی شناخته و در این راستا قدم بردارد و فرماندار جدید سوابقی ازجمله معاون، بخشدار در کلیبر، چاراویماق و اسکو دارند و تمامی مراحل وزارت کشور را برای فرمانداری طی کرده است.

وی افزود: متأسفانه درگذشته بدون برنامه و بودن تدبیر در خصوص ارتقاء هوراند به شهرستان احساسی عمل کرده‌اند که روند اصولی نظام و دولت را پیچیده کردند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: قبل از برطرف ساختن موانع و مشکلات شهرستان شدن هوراند، ارتقاء این بخش را به شهرستان اعلام کردند و از وقتی‌که دولت یازدهم آغاز به‌کار کرد، بیش از ده‌ها نامه به هیئت دولت و وزرا ارسال‌شده و امیدواریم بعد از صدور حکم رسمی از سوی وزارت کشور، مردانیان را به‌عنوان فرماندار جدید معرفی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: زین‌العابدین مردانیان از سوی استاندار آذربایجان شرقی به‌عنوان سرپرست انتخاب‌شده و ازاین‌پس با حکم وزیر کشور در سمت فرماندار انتخاب خواهند شد و پس از فرآیند لازم فرماندار رسمی اعلام می‌شود.

استاد رحیمی با ابراز امیدواری به اینکه قول می‌دهیم در اولین فرصت حکم فرماندار جدید را از وزارت کشور اخذ کنیم، گفت: در این روند شهرستان شدن، مجوز لازم را از هیئت دولت به عنوان مصوبه جدید که وزارت کشور نیز آن را قبول می‌کند، اخذ کنیم که در نهایت دو بخش برای این شهرستان تعریف می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون تمامی زحماتی که برای شهرستان هوراند کشیده شده از سوی فرماندار سابق بود و از وی در پست‌های دیگر استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: برای حل اختلافات به وجود آمده در خود مرزهای شهرستان هوراند با کلیبر، اهر و حتی استان اردبیل، درصدد هستیم مرز مشخصی را تعیین کرده و به وزارت کشور ارسال کنیم تا هویت جدیدی به هوراند بخشیده شود.

استادرحیمی با اشاره به اینکه هدف از تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، کاهش وابستگی‌ها به نفت است، اظهار کرد: برای اینکه شهرستان هوراند بتواند رشد کند، باید از ظرفیت‌های گردشگری و افزایش تولیدات دامی به خوبی برای توسعه این شهرستان استفاده کند.

وی یادآور شد: شهرستان هوراند بایستی با تلاش و همراهی تمامی مسئولان به قطب گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل شود و در موضوع اقتصاد مقاومتی جایگاهی اصلی برای خود دست یابد.

 مدیرکل سیاسی و انتخابات آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه آذربایجان شرقی در جهت عملی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور به‌عنوان پایلوت انتخاب‌شده است، گفت: وزیر کشور برای اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی به استان آذربایجان شرقی سفر می‌کند و پایلوت بودن استان باعث می‌شود تا پیشرفت‌های آذربایجان شرقی بیشتر از گذشته شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختلافات ‌مرزهای ‌هوراند با کلیبر، اهر و اردبیل تعیین تکلیف می‌شود/‌هویت جدیدی به هوراند می‌بخشیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات