60 درصد محصول جو استان قزوین در شهرستان بوئین‌زهرا تولید می‌شود

برداشت گندم و جو در خرامه شیراز - فارس مجری طرح محصول جو سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از تولید بیش از ۶۰ درصد جو استان قزوین در شهرستان بوئین‌زهرا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، خیرالله منصوری‌نیا عصر امروز در نشست با مدیران و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: براساس آمارهای به‌دست آمده بیش از 60 درصد مجموع محصول جو تولیدی استان قزوین در شهرستان بوئین‌زهرا تولید می‌شود.

وی بیان کرد: سطح زیر کشت جو آبی و دیم استان قزوین بیش از 28 هزار هکتار بوده که بیش از 15 هزار هکتار آن در شهرستان بوئین‌زهرا در حال کشت و تولید محصول جو است.

مجری طرح محصول جو سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: با توجه به ارزیابی‌ها و بارندگی مطلوب در فصل بهار و زمستان سال گذشته تولید بیش از 110 هزار تن جو در استان قزوین پیش‌بینی می‌شود که اقدامات لازم باید در زمینه توسعه سطح زیر کشت این محصول انجام شود.

منصوری‌نیا عنوان کرد: با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته از میزان 110 هزار تن جو تولیدی در استان قزوین تنها 60 هزار تن توسط کشاورزان قزوینی به مصرف می‌رسد و مابقی مازاد بر نیاز کشاورزان بوده که به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

وی قیمت تضمینی جو در استان قزوین را 10028 ریال اعلام کرد.

مجری طرح محصول جو سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: اجرای طرح خرید جو به قیمت تضمینی در سطح کشور انتخاب شده که در این طرح مشخصات کشاورزان در سامانه‌ای ثبت و برای آنها کد بورسی تعریف می‌شود و پس از تحویل محصول خود به مراکز تعیین‌شده به‌وسیله کد بورسی محصول را به قیمت روز به فروش می‌رسانند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «60 درصد محصول جو استان قزوین در شهرستان بوئین‌زهرا تولید می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات