ستادهای شهرستانی اردوهای جهادی در استان سمنان ایجاد شود

اردوهای جهادی استاندار سمنان تشکیل ستادهای شهرستانی اردوهای جهادی را در این استان خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا خباز عصر امروز در نشست پشتیانی از اردو‌های طرح هجرت استان سمنان در سالن مدیریت و بحران استانداری این استان اظهار داشت: این ستاد باید در همه شهرستان‌های استان سمنان تشکیل شود.

وی با اشاره به لزوم حضور مدیران، فرمانداران، دهیاران و بخشداران استان سمنان در این ستادهای شهرستانی عنوان کرد: این ستادها باید به ریاست فرمانداران شهرستان‌‌های استان سمنان تشکیل شود.

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای برگزاری اردوهای جهادی عنوان کرد: امروز تأثیری که برگزاری اردوهای جهادی در تربیت و هدایت نسل جوان و نوجوان ما دارد؛ از ساعت‌ها سخنرانی مذهبی نیز بیشتر است.

خباز با بیان اینکه آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ کار و تلاش، از ویژگی‌های برگزاری اردوهای جهادی است عنوان کرد: نسل جدید جامعه ما در اردوهای جهادی به توسعه، آبادانی و سازندگی در مناطق محروم و ارائه خدمت به مردم آن کمک می‌کنند و سنت حسنه سازندگی و خدمت به محرومان در جامعه با این اردوها زنده می‌شود و جهادگران احیا کننده آن خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری اردوهای جهادی، اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به خوبی غنی‌سازی می‌شود عنوان کرد: یادگیری زندگی اجتماعی از دیگر ویژگی‌های اردوهای جهادی برای جوانان است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای جهادی و حضور جوانان در روستاها و آشنایی آنان با روستائیان سطح توقعات آنان را از خانواده کاهش می‌دهد عنوان کرد: امروز نسل جوان و نوجوان کشور که دارای رفاه نسبی است؛ با حضور در مناطق محروم کشور، قدر زندگی و رفاه خود را بیش از پیش می‌دانند.

خباز با اشاره به کاهش هزینه‌های تمام شده با انجام کارهای جهادی، اعزام نسل جدید جامعه را به این اردوها ضروری عنوان و تصریح کرد: اردوهای جهادی فواید بسیاری در زندگی محرومان جامعه دارد و باید گسترش یابد.

وی فقدان ایمان و عزم و اراده برای انجام کارها را مشکل اصلی عقب ماندن امور عنوان کرد و با بیان اینکه امروز مشکل ما کمبود اعتبار و بودجه نیست اظهار داشت: اردوهای جهادی مصداق به کارگیری تمام توان برای انجام امور است و این مهم یکی از موثرترین راه‌های مقابله با هجمه نرم شبکه‌های ماهواره‌ای علیه جوانان کشورمان به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ستادهای شهرستانی اردوهای جهادی در استان سمنان ایجاد شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات