1900 تن کلزا به صورت تضمینی در استان فارس خریداری شد

کلزا معاون بهبود تولیدات گیاهی استان فارس از خرید تضمینی ۱۹۰۰ تن کلزا در این استان خبر داد.

محمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون 1900 تن کلزا از کشاورزان شهرستان‌های خنج، کازرون، زرین‌دشت، داراب، قیر و کارزین، گراش، مهر، فیروزآباد، فراشبند، جهرم، رستم، لار و لامرد خریداری شده است.

وی با بیان اینکه برای پایداری تولید محصول گندم ناگزیر به کشت کلزا هستیم بنابراین نهایت مساعدت در خرید کلزا در دستور کار قرار دارد عنوان کرد: 1675 تن از این میزان خرید در سامانه ثبت شده و  375 میلیارد ریال از پول خرید کلزا نیز به کشاورزان پرداخت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان فارس افزود: به منظور مقایسه عملکرد و سازگاری ارقام جدید کلزا با شرایط آب و هوایی استان فارس در سال زراعی جاری 19 رقم کلزا جدید در دو مزرعه در مناطق سردسیری و معتدل سرد و 14 رقم دیگر در سه مزرعه در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری استان کشت شده است.

وی عنوان کرد: علاوه بر کلزا تاکنون 360 هزار تن گندم و 30 هزار تن جو نیز به صورت تضمینی از کشاورزان استان فارس خریداری شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «1900 تن کلزا به صورت تضمینی در استان فارس خریداری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات