دیدار سفیر ایران در اردن با پادشاه این کشوربه گزارش جهان به نقل از مهر، «فردوسی پور» سفیر ایران در اردن به مناسبت عید استقلال اردن با پادشاه این کشور در امان دیدار کرد.
 
وی همچنین برای تبریک عید استقلال اردن، یکصدمین سالگرد نهضت عربی شریف حسیندر سرزمین حجاز و تاسیس ارتش عربی با عبدالله دوم پادشاه اردن هاشمی دیدار کرد.
 
فردوسی پور در گفتگوی کوتاهی با عبدالله دوم ضمن ابلاغ درودها و تبریک های رهبر معظم انقلاب، ریاست جمهوری و وزیر امور خارجه کشورمان بر مودت و همبستگی دو کشور ایران و اردن در
 
مبارزه با جریان های تکفیری، افراط گرا و خوارج دوران تاکید کرد.
 
فردوسی پور همچنین عزم و اراده دولت و ملت ایران را برای بسط و گسترش مناسبات فیمابین مورد تاکید قرارداد و آمادگی ایران را برای همکاریهای اقتصادی در چارچوب برپایی دهمین کمیسیون مشترک اقتصادی اعلام داشت.
 
پادشاه اردن نیز در این گفتگو از ابراز محبت رهبران کشورمان نسبت به کشور اردن هاشمی تقدیر و تشکر نمود و همکاری های مشترک را مورد تاکید و تایید قرارداد.
 
اردن در سالجاریی ادمان اعیاد استقلال، یکصدمین سالگرد نهضت بزرگ عربی و تاسیس ارتش عربی را در مدت زمان یک هفته جشن و سرور رسمی و مردمی با اجرای مانورهای نظامی، امنیتی و سلام پرچم در حضور پادشاه و مقامات رسمی و سفرای مقیم برگزار کرد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدار سفیر ایران در اردن با پادشاه این کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات