جایزه فریدون برازنده «حسین فریدون»!به گزارش جهان، طنز سياسي دكتر سلام، در جشن سالانه‌ خود يك جايزه‌ ويژه دارد؛ جايزه‌ «فريدون» سال. اين جايزه هر ساله به فردي از اهل سياست تعلق مي‌گيرد كه در جايي حضور دارد كه نبايد حضور داشته باشد و ناميدن آن با عنوان «فريدون»، به نام فاميلي برادر و دستيار ويژه‌ رئيس‌جمهور، حسين فريدون برمي‌گردد كه به دفعات در جاهايي حضور داشته كه نبايد مي‌بود.

سلطنت مطلقه‌ فقيه، يكي از توهين‌هاي مصطفي تاج‌زاده به اصول انقلاب اسلامي و شخص ولي ‌فقيه كنوني است كه در يكي از نامه‌هاي او از داخل اوين (بله؛ از داخل اوين!) خطاب به رهبر نوشته شده  است. چرايي حضور تاج‌زاده در اوين، به اقدامات او عليه امنيت ملي و فعاليت تبليغي او عليه نظام در جريان برگزاري انتخابات رياست جمهوري سال 88 بازمي‌گردد. با اين همه، او در زندان اوين نيز توانست از اين فرصت بهره‌مند باشد كه ولي فقيه را تلويحاً ديكتاتور و در مقام حمايت از ظالم بداند. بعدها فيلمي از تاج‌زاده در زندان منتشر شد كه نشان مي‌داد ادعاي مبارزه‌ او عليه ظلم و ديكتاتوري چقدر از صداقت فاصله داشت. در آن ويدئو او در زندان، خطاب به صفايي‌فراهاني و رمضان‌زاده تصريح مي‌كند «براي بنده كه تجربه انتخابات رو دارم، مي‌دونم كه تقلب نشده. ممكنه يكي، دو ميليون عقب و جلو بشه؛ ولي ما نتيجه انتخابات رو باختيم. حالا به جاي 25 ميليون و 14 ميليون، شده باشه 24 ميليون و 15 ميليون مثلاً. ما انتخابات رو باختيم.» انتشار اين ويدئو، موجي از آشفتگي را در ميان دوستان و همفكران تاج‌زاده ايجاد كرد و سعيد رضوي‌فقيه، از همفكران تاج‌زاده، شايد براي آرام كردن اين تلاطم مجبور شد در يك سايت ضدانقلاب اذعان كند: «نبايد از ياد برد که آقاي تاج‌زاده نه در زندان و تحت فشار بلکه فرداي انتخابات و قبل از بازداشت نيز با توجه به تجربه برگزاري انتخابات در وزارت کشور، احتمال بروز تقلبي بدان بزرگي را منتفي مي‌دانست.»

بنابراين تاج‌زاده مي‌دانست تقلبي در كار نيست و مي‌دانست همه‌ آن غوغا و اردوكشي خياباني و آشوب و شورش و ضربه به آبروي نظام و جان و مال مردم از يك دروغ بزرگ نشئت گرفت؛ دروغي به نام تقلب. او يك فعال سياسي بود و گرچه ژست قهرمان مبارزه با ديكتاتوري مي‌گيرد، اما مي‌داند منشأ آن بردن نظام تا لبه‌ پرتگاه يك دروغ بود. با اين همه، همچنان ولايت مطلقه‌ فقيه، تئوري مقدس امام خميني(ره) را به طعنه و توهين، سلطنت مي‌نامد.  حال دوره‌ محكوميت او پايان يافته و در روز نخستين آزادي، برخي اصلاح‌طلبان به ديدن اين مجرم امنيتي رفتند و در كمال تأسف باز هم عكس حسين فريدون، برادر رئيس‌جمهور در كنار مصطفي تاج‌زاده به چشم مي‌خورد. دستيار ويژه‌ رئيس‌جمهور در استقبال از يك مجرم سياسي – امنيتي كه سابقه‌ توهين به رهبري را هم در كارنامه‌ هزار رنگ جرائم خود دارد، چه مي‌كند؟ اگر رئيس‌جمهور خود را مسئول اجراي قانون اساسي جمهوري اسلامي مي‌داند، آيا اصل ولايت مطلقه‌ فقيه، در قانون اساسي جمهوري اسلامي نيامده است؟! اگر رئيس‌جمهور خود را تابع رهبر مي‌داند، آيا به استقبال هتاكان به رهبر رفتن، با اين تابعيت همخواني دارد؟! اگر رئيس‌جمهور خود را پايبند اصول انقلاب اسلامي و امام خميني(ره) مي‌داند، آيا حشر و نشر با مجرمين امنيتي مشي و مرام آن امام عزيز بود؟!

تا قبل اين هم، نگاه‌هاي مثبتي به حضور همه جايي برادر رئيس‌جمهور نبود؛ از لوزان تا نشست خبرگان تا عيادت سال گذشته از سران فتنه تا هر جايي كه او نبايد مي‌بود. استقبال از يك مجرم سياسي - امنيتي هم دقيقاً همان جايي است كه هر كسي هم كه برود، نماينده‌ رئيس‌جمهور نبايد حضور داشته باشد. چطور نماينده‌ رئيس‌جمهور يك حكومت مي‌تواند به ديدار حمايتي يكي از ليدرهاي فتنه‌اي برود كه همان حكومت را تا لبه‌ پرتگاه برده است؟! چه اصراري هست كه با تندروي، خود را در مظان اتهام همراهي با فتنه‌گران قرار دهيم و بعد هم اگر كسي زبان به اعتراض گشود، او را افراطي و كم‌سواد و بي‌شناسنامه و چه و چه بناميم؟!

ياد آن ديدار نمايندگان كانديداي انتخابات 88 با رهبر و درخواست فاطمه كروبي از آقا مي‌افتم: «همه به گرد رهبري حلقه زدند. خانم کروبي جلو آمدند و با آقا احوالپرسي کردند و گفتند: آقا نمي‌شود اينهايي که دستگير شده‌اند، آزاد شوند؟ آقا فرمودند: «خانم کروبي بنده در اين فيلم‌هاي تبليغاتي آقاي کروبي مي‌ديدم که ايشان مدام افتخار مي‌کنند به اينکه مجرمين را از زندان آزاد کرده‌اند. (اشاره به ژست تبليغاتي کروبي مبني بر توانمندي‌اش در نظام مبني بر رايزني و چانه‌زني براي آزاد کردن زندانيان به تعبير خودش سياسي) به ايشان بگوييد که اين افتخار نيست که کسي مجرمي را آزاد کند.» يك نفر به حسين فريدون و برادرش هم برساند كه حمايت از مجرمين، آن هم مجرميني كه عليه مردم و جمهوري اسلامي و ولي‌ فقيه آشوب به پا كرده‌اند، افتخار نيست؛ حال اين تناقض بماند كه كجاي دنيا نماينده‌ رئيس‌جمهور از مخالفان حكومت حمايت مي‌كند؟!

حسين فريدون آنقدر در جاهايي كه نبايد، حضور دارد كه به نظر مي‌رسد مي‌تواند يك‌تنه و بي‌كمك كسي، هر سال، نه يك بار كه چندين و چند بار جايزه‌ فريدون سال را از آن خود كند. او تلاش غريبي دارد كه نگذارد هيچ كس ديگري اين مقام را تصاحب كند و اين عنوان را فقط براي خود حفظ كند و اجازه ندهد كاپ قهرماني حضورهاي بي‌ربط از خانه‌ او خارج شود!
کبری آسوپار
منبع : روزنامه جوان

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جایزه فریدون برازنده «حسین فریدون»!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات