شناسایی بیش از ۱۰۲ میلیون ایرانیبه گزارش جهان به نقل از تسنیم، محمدابراهیم طریقت بعدازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان همدان اظهار داشت: ماموریت اصلی ثبت احوال ایجاد بستر برای شناسایی ایرانیان است.
 
وی با بیان اینکه بدون شناسایی برقراری هیچ خدمتی موثر انجام نمی‌شود، گفت: آماری که برای ثبت وقایع چهارگانه تهیه می‌شود پایه‌ای برای برنامه‌ریزی و طراحی نقشه راه در سطح کشور است.
 
طریقت با اعلام اینکه بیش از 102 میلیون ایرانی در داخل و خارج از کشور شناسایی شده‌اند، عنوان کرد: تعدادی از ایرانیان فوت شده‌اند ولی اطرافیان آن‌ها از طریق شناسنامه آن‌ها در حال دریافت خدمات مختلف در کشور هستند.
 
وی با اشاره به توسعه استفاده از فضای مجازی در کشور عنوان کرد: در کنار تهدیدات، فرصت‌های بسیاری در این فضا وجود دارد که مهمترین آن در قالب دولت الکترونیک است، فرصتی که می‌تواند مدیریت زمان و هزینه را به خوبی انجام داده و هزینه‌های این بخش را کاهش دهد.
 
معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه با استفاده درست از فضای مجازی می‌توان کشور را ارزان‌تر اداره کرد و رضایت را افزایش داد، گفت: می‌توان با استفاده از فرصت‌هایی که فناوری‌های اطلاعات و زیرساخت‌های این چنینی فراهم می‌کند، کشور را در زمینه‌های مختلف توسعه داد.
 
وی با بیان اینکه شناسایی در فضای مجازی پیچیده‌تر است، اظهار داشت: در حال حاضر استفاده از شبکه‌های مجازی و خدمات در حوزه مجازی به سرعت در حال افزایش است و هم‌اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه 115 درصد بوده که 85 درصد این سیم کارت‌ها فعال است.
 
طریقت با اشاره به اینکه شناسایی در فضای مجازی یکی از مسائل موردنیاز برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی است، گفت: 160 دستگاه مرتبط با ثبت احوال هستند و می‌توان در هر پیشخوانی به طور مطمئن افراد را شناسایی کرده و امکان هرگونه سواستفاده از اطلاعات مردمی را به حداقل رساند.
 
وی با اعلام اینکه مهمترین ماموریت کارت هوشمند ملی شناسایی در فضای مجازی است، عنوان کرد: هدف این است که مردم در این فضا بتوانند مطمئن‌تر به مبادله اطلاعات و خدمات بپردازند.
 
وی با بیان اینکه 14 میلیون مراجعه در ثبت احوال کشور ثبت شده که هر کدام متوسط یک و نیم تا دو بار در سال مراجعه داشته‌اند، گفت: براین اساس میزان مراجعه به سازمان ثبت احوال در کشور به 21 تا 28 میلیون نفر می‌رسد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسایی بیش از ۱۰۲ میلیون ایرانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات