کار راحت پرتغال برای صعود در حضور تیم‌های کم‌تجربه


به نظر نمی‌رسد ایسلند، اتریش و مجارستان کم‌تجربه، مشکلی برای صعود راحت پرتغال به مرحله حذفی ایجاد کنند.
به گزارش ایسنا، یورو 2016 در فرانسه، (جمعه) بیست و یکم خرداد آغاز می شود. 24 تیم در یورو 2016 حضور دارند و در آخرین گروه، پرتغال، ایسلند، اتریش و مجارستان باهم به رقابت خواهند پرداخت. در زیر چهار تیم گروه F معرفی می شوند.
پرتغالکشور پرتغال در شبه جزیره ایبری قرار دارد و تنها اسپانیا را در همسایگی‌اش می بیند و از غرب نیز به اقیانوس اطلس محدود شده است. پایتخت این کشور 10 میلیونی، لیسبون است. اقتصاد این کشور از سال 1990 تغییر کرد. پایه های اقتصاد از مصرف عمومی روی صادرات، سرمایه‌گذاری خصوصی و توسعه بخش تکنولوژی برتر متمرکز شد. در سال‌های اخیر، تجارت جای صنایع سنتی را گرفت. غربی‌ترین کشور اروپا، 18 استان دارد و به جز پایتخت، پورتو، آلبوفریا، لاگوس، پورتیمائو و براگا، شهر های مهمش هستند.
لیسبون بزرگترین و گران‌ترین شهر پرتغال است. همچنین یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی اروپا است و در میان هشت شهر جهان در برگزاری مراسم و کنگره های بین الملی قرار دارد. در تابستان این شهر برگزار کننده جشن های مشهوری است.
فوتبالپرتغال در تمام اداور یورو حضور داشته است. یک بار میزبان این رقابت ها بود و تا فینال پیش رفت اما نتوانست یونان را شکست دهد و به عنوان قهرمانی دست یابد. به نظر نمی رسد زخم آن سال هنوز التیام یافته باشد. این تیم نه با حضور اوزه‌بیو افسانهی‌ای و نه با کریستیانو رونالدو قهرمان یورو نشده است. این تیم با وجود اینکه از بازیکنان خوبی برخوردار بوده اما حتی برای صعود به مرحله نهایی یورو یا جام جهانی دچار مشکل شده است. این بار نیز شرایط مشابه را تجربه کرد.
شکست برابر آلبانی کار این تیم را برای صعود سخت کرد ولی در نهایت، بلیت حضور در یورو را به دست آورد. آن ها در آخرین حضورشان در یورو در نیمه نهایی مغلوب اسپانیا قهرمان شدند. یکی از به یادماندنی‌ترین بازی های این تیم در تاریخ یورو پیروزی سه بر دو برابر آلمان در مرحله گروهی سال 2000 بود. پرتغال تا دقیقه 18 دو گل دریافت کرد اما با گل های لوییس فیگو، ژائو پینتو و نونو گومژ شکست را با پیروزی عوض کرد.
روی پاتریسیو از دروازه پرتغال در بازی های پیش رو حفاظت خواهد کرد. او دروازه‌بان باتجربه و خوبی است و فرناندو سانتوس، سرمربی تیم از این نظر خیالش راحت است. در خط دفاعی په‌په و کاروالیو بازیکنان برجسته تیم هستند و در غیاب فابیو کونترائو که به علت آسیب دیدگی این بازی ها را از دست داد، به تیم کمک خواهند کرد. یکی از مشکلات اصلی، خط دفاعی پرتغال است. میانه میدان تحت هدایت ژوائو موتینیو خواهد بود. در کنارش بازیکنان جوانی همچون ویلیام کاروالیو و دنیلو پریرا بازی خواهند کرد. پرتغال یکی از برترین مهاجمان جهان را در خط حمله خود دارد. کریستیانو رونالدو ضعف این منطقه را پوشش خواهد داد.
ستاره و بازیکن جوانرونالدو در کنار اوزه‌بیو، برترین بازیکن تاریخ این کشور محسوب می شود. برتری مهاجم رئال مادرید در بازی ها آشکار است. بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا در فصل 16-2015 در 31 سالگی پا به رقابت های یورو می گذارد. هیچگاه در تیم ملی هم سطح با مادرید ظاهر نشده است. شاید یکی از دلایل ناکامی های پرتغال، این موضوع باشد. رونالدو که رکورد شکنی های متعددی را در تیم باشگاهی به ثبت رسانده، ممکن است آخرین تورنمنت بین المللی اش را تجربه کند. مهاجم 31 ساله در 123 بازی ملی 55 گل به ثمر رسانده است.
رناتو سانچس، هافبک 18 ساله بنفیکا ستاره جوان پرتغال است. درخشش در بنفیکا باعث شد تیم های زیادی خواهان او شوند و در نهایت بایرن مونیخ با این بازیکن قرارداد بست. سانچس فصل بعد تحت نظر کارلتو آنچلوتی برای تیم آلمانی بازی خواهد کرد.
ایسلندجمهوری ایسلند، شمالی‌ترین کشور در اروپاست و تنها 320 هزار نفر جمعیت دارد. اقیانوس اطلس، دومین جزیره بزرگ اروپا را احاطه کرده است. پایتخت و بزرگترین شهر ایسلند، ریکیاویک است. اسکان دائمی در این جزیره از سال 874 آغاز و در یکم دسامبر سال 1918 از دانمارک مستقل شد. اقتصاد این کشور بر پایه ماهیگیری و صنایع شیلات، کشاورزی، گردشگری و منابع انرژی تجدیدپذیر، هیدرو الکتریکی و ژئوترمال است. ایسلند تا قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود و پس از جنگ جهانی دوم، با صنعتی کردن ماهیگیری خود و دریافت کمک از طرح مارشال، به رفاه دست یافت و توانست در دههٔ ۱۹۹۰ تبدیل به یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان شود.
فوتبالایسلند هشتمین کشور کم جمعیت جهان در حالی در یورو بازی خواهد کرد که اولین تجربه بزرگ بین المللی‌اش محسوب می شود. هیچ‌گاه کشوری با این جمعیت کم به رقابت های بزرگ ملی همچون یورو صعود نکرده بود. معجزه ایسلند از زمانی شروع شد که با تیمی مشابه در رقابت های اروپایی زیر 21 سال حضور یافت. گیسلاسن، بیارنسن، گودیانسن، گیلفی سیگورسن، سیگتورسن و فینبوگاسن در آن بازی ها حضور داشتند و اکنون نیز در یورو فرانسه به رقابت خواهند پرداخت. بازیکنان باتجربه تیم در مرحله مقدماتی درخشیدند و هلند را در آمستردام مغلوب کردند. آنها به عنوان تیم دوم گروه A برای نخستین بار به یورو صعود کردند و مانع از حضور هلند در این بازی ها شدند.
هانس هالدرسون، دروازه‌بان ایسلند در مرحله مقدماتی خیلی خوب کار کرد. دفاع این تیم منظم است و همکاری خوبی در بین بازیکنان این خط دیده می شود. همچنین هافبک ها از تیم ملی زیر 21 سال در کنار هم بودند که بهترین‌شان گیلفی سیگوردسون است. او بازیکن باهوشی است. ایسلند اغلب با دو مهاجم بازی می کند و انتظار می‌رود سیگتورسن برای این تیم گلزنی کند. او در کار دفاعی نیز شرکت می کند.
سیگوردسون مدت هاست رهبری تیم ایسلند را در زمین برعهده دارد. بازیکن سوانزی سیتی انگلیس، چهره دیگری از بازیکنان ایسلندی را نشان داد. او تکنیکی است و تسلط زیادی به بازی دارد. همچنین شوت های فوق العاده ای از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه حریفان می زند. هافبک 26 ساله در 35 بازی ملی 12 گل به ثمر رسانده است.
اتریشجمهوری اتریش در مرکز اروپا قرار دارد و در همسایگی‌اش کشورهای چک، آلمان، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی، ایتالیا، سوییس و لیختن‌اشتاین دیده می شوند. اتریش به دریا راه ندارد اما رود دانوب از این کشور می گذرد. پایتخت کشور هشت میلیونی وین نام دارد. اتریش از هشت ایالت تشکیل شده است. اتریش دوازدهمین کشور ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی است. گردشگری بین‌المللی مهم‌ترین بخش اقتصاد ملی این کشور است. به جز وین، سالزبورگ، اینسبروک و گراتس، از شهرهای مهم این کشور هستند. وین قدمتی سه هزار ساله دارد و پایتخت موسیقی جهان است. مورتزارت، بتهوون، هایدن و شوبرت، موسیقیدان‌های مشهور جهان اهل این کشور هستند.
فوتبالروزهای خوش فوتبال اتریش به گذشته بازمی‌گردد؛ جایی که مدال برنز جام جهانی 1954 را به دست آوردند. با وجود اینکه اتریش هفت بار به جام جهانی صعود کرده اما تاکنون نتوانسته است از مرحله مقدماتی یورو عبور کند. تنها یک بار در مرحله نهایی حضور داشت که آن هم به علت میزبانی بود. این کشور به همراه سوییس، برگزار کننده یورو 2008 بود. حضورش در این بازی ها نیز کوتاه بود و بی‌تجربگی باعث ناکامی‌شان شد. در اولین بازی مغلوب کرواسی شدند، سپس برابر لهستان به تساوی رسیدند و با شکست یک بر صفر مقابل آلمان، از صعود به مرحله حذفی بازماندند.
اما برای یورو پیش رو، در مرحله مقدماتی به عنوان تیم صدرنشین صعود کردند و با تیم دوم یعنی روسیه، هشت امتیاز اختلاف داشتند. یکی از دلایل پیشرفت فوتبال اتریش، حضور بازیکنانش در بوندسلیگا است. مارسل کولر، سرمربی اتریش پیش از این هدایت بوخوم را بر عهده داشت و به خوبی از لیگ آلمان شناخت دارد.
روبرت آلمر، دروازه‌بان اصلی تیم است و این پست نسبت به دیگر خطوط، آسیب‌پذیرترین نقطه محسوب می شود. با حضور سباستین پرودل، الکساندر دراگوویچ و کریستین فوکس، اتریش خط دفاع کاملی دارد. داوید آلابا، سرشناسترین هافبک این تیم است و مارک یانکو در خط حمله بازی می کند اما نباید بازیکنان دیگری همچون آرناتوویچ و هارنیک را فراموش کرد.
بهترین بازیکنآلابا در بایرن و زمان مربیگری پپ گواردیولا توانایی بازی در هر منطقه از زمین را داشت. به خصوص در دفاع چپ خوب کار می کرد. آلابا در دفاع میانی بازی می کرد و گاهی اوقات به عنوان هافبک به میدان می رفت. پست اصلی‌اش همچون تیم ملی هافبک است. بازیکن 23 ساله بایرن، دو رگه است و پدری نیجریه ای و مادری فیلیپینی دارد. 42 بار برای اتریش به میدان رفته و 11 گل به ثمر رسانده است.
مجارستاندر اروپای مرکزی واقع است و ساحلی در آن وجود ندارد. اسلوونی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلواکی و اتریش همسایه های این کشور هستند. پایتخت و بزرگترین شهرش بوداپست است. مجارستان 10 میلیون نفری، از 19 شهرستان تشکیل شده است. شهرهای مهم آن دبرسن، میشکولت، سگد، پچ و پیور نام دارند. این کشور به رشد اقتصادی خود در حال ادامه دادن است و معادن بوکسیت بسیار غنی در این کشور، شناسایی شده و به بهره‌برداری رسیده است. نیمی از صادرات مجارستان را ماشین آلات کشاورزی، ابزار مهندسی و غلات و ماشین‌های صنعتی تشکیل می‌دهند.
فوتبالتیم فوتبال مجارستان روزی یکی از بزرگان این ورزش محسوب می شد. آن ها نایب قهرمان جام های جهانی 1938 و 1954 بودند و همچنین سه بار مدال طلای المپیک را به گردن آویختند. با این حال، 30 سال در حسرت حضور در یور ماندند. پیروزی برابر نروژ، جواز حضور در رقابت های یورو 2016 فرانسه را به آن ها داد. مجاری ها نتواستند به طور مستقیم به یورو 2016 صعود کنند اما در بازی پلی‌آف برابر نروژ قرار گرفتند و در دو بازی رفت و برگشت به هدف خود رسیدند و جشن صعود را در بوداپست برگزار کردند.
سنگربان تیم، گابور کرالی نام دارد. دروازه‌بان 40 ساله در حالی در ترکیب اصلی بازی خواهد کرد که همچون فصل های گذشته درخشش نداشته است. مجارستان دفاع متزلزی دارد که در بازی های سخت این موضوع روشن است. لازلو کلنهیسلر، هافبک جوان این تیم در بازی های پلی آف درخشید. هافبک های کناری مجارستان نیز خوب هستند. در خط حمله گزینه شاخصی وجود ندارد.
بهترین بازیکنکرالی کهنه کار می تواند به بازی های ملی اش در یورو اضافه کند. او با 101 بازی ملی، سال هاست از دروازه کشورش حراست می کند. این دروازه بان 40 ساله، سال ها در کشورهای آلمان و انگلیس بازی کرد. پس از آن به مجارستان بازگشت تا سال های آخر فوتبالش را در هالاداس سپری کند. او همیشه با شلوار گرمکن خاکستری در میدان حاضر می شود.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کار راحت پرتغال برای صعود در حضور تیم‌های کم‌تجربه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات