بیش از 396 میلیارد ریال کمک مردمی در استان کرمانشاه جمع‌آوری شد

صدقه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: در سال ۹۴ بیش از ۳۹۶ میلیارد و ۴۱۶ میلیون ریال کمک مردمی در استان کرمانشاه جمع‌آوری شده است.

حسین خدرویسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه این کمک‌های مردمی در سرفصل‌های متعددی همچون صدقات، زکات، اکرام ایتام، مراکز نیکوکاری جمع‌آوری شده است اظهار داشت: در ابتدای سال 94 پیش‌بینی شده بود که بیش از 345 میلیارد و 110 میلیون ریال کمک مردمی در استان جمع‌آوری شود که درآمدهای مردمی در پایان سال گذشته نشان از تحقق 115 درصدی تعهدات پیش‌بینی شده دارد.

خدرویسی با بیان اینکه بیشترین درآمد مردمی جمع‌آوری شده در سال گذشته در سرفصل طرحهای نیکوکاری و عاطفه‌ها بوده است افزود: مردم خیر استان در جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌های سال 94 بیش از 116 میلیارد و 745 میلیون ریال به نیازمندان کمک کردند.

وی عنوان کرد: از میزان درآمدهای مردمی سال گذشته بیش از 56 میلیارد ریال به صدقات واریزی مردم به صنادیق و مشارکت در طرح‌های هم‌چون برکت، تاج گل و صدقه برای سلامتی امام زمان(عج) اختصاص داشته است.

خدرویسی گفت: خیرین و مؤدیان استان در مدت مذکور بیش از 21 میلیارد و 761 میلیون ریال زکات نقدی و بیش از یک میلیارد و 94 میلیون ریال زکات غیرنقد پرداخت کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه اظهار کرد: در سال گذشته خیرین مراکز نیکوکاری استان نیز بیش از 40 میلیارد و 123 میلیون ریال به نیازمندان مساعدت کردند.

خدرویسی به آن دسته از کمک‌های مردمی که به صورت غیرنقد و در قالب اجناس و نذورات به این نهاد اعطا شده اشاره کرد و گفت: ارزش این میزان کمک‌ها نیز نزدیک به 29 میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به یکی از مهم‌ترین طرح‌های مشارکتی کمیته امداد خاطرنشان کرد: طرح اکرام ایتام یکی از مهم‌ترین طرح‌های مشارکتی کمیته امداد به شمار می‌رود که در آن کمک نقدی و غیرنقدی حامیان بدون واسطه به دست ایتام تحت حمایت می‌رسد.

خدرویسی خاطرنشان کرد: حامیان نیک‌اندیش در سال گذشته بیش از 81 میلیارد و 369 میلیون ریال به ایتام تحت حمایت خود در استان کرمانشاه اهدا کردند.

وی با اشاره به ارزش 50 میلیارد و 434 میلیون ریالی درآمدهای انتظامی غیرثبتی در استان گفت: این درآمدها به کمک‌ها و خدمات معنوی اشاره دارد که سایر افراد، ادارات و ارگان‌ها بدون دریافت هزینه و یا اعمال تخفیف به مددجویان ارائه می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان اجری والا نزد خداوند متعال دارد اظهار کرد: کمیته امداد جهت ارائه خدمات مادی و معنوی به مددجویان تحت حمایت نیازمند یاری و مشارکت خیرین نیک اندیش هم‌چون سال‌های گذشته است.

انتهای پیام /

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 396 میلیارد ریال کمک مردمی در استان کرمانشاه جمع‌آوری شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات