نزدیک به 870 خواهر مداح در استان البرز فعالیت می‌کنند

محمدی بسیج مداحان البرز رئیس بسیج مداحان استان البرز با بیان اینکه مداحان در کنار توانایی و مهارت در مداحی به بصیرت نیاز دارند، گفت: در حال حاضر نزدیک به ۶۷۰ خواهر مداح ثبت شده و بیش از ۲۰۰ نفر ثبت نشده در بسیج مداحان وجود دارد.

سرهنگ شوذب محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به اینکه سازمان بسیج مداحان از بدو تشکیل در 20 آذر سال 91 در استان البرز برنامه‌هایی در سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را در دستور کار خود قرار داد، اظهار داشت: بسیج مداحان در برنامه کوتاه‌مدت، ابتدا شروع به شناسایی مداحان در سطح استان البرز کرد.

رئیس بسیج مداحان استان البرز با بیان اینکه عمل شناسایی از آخرین روستای طالقان تا به اشتهارد، جاده چالوس، کرج، نظرآباد و ساوجبلاغ صورت گرفته است، افزود: بعد از شناسایی مداحان همایشی با حضور آن‌ها برگزار شد.

وی با اشاره به  اینکه بسیج مداحان استان البرز توانست در سال 91، به آمار 2850 نفر از مداحان برسد، گفت: بعد از شناسایی مداحان، برنامه آموزشی به‌طور مستمر 2 روز در هفته در پایه‌های مقدماتی، متوسطه 1، 2، 3 و عالی بوسیله بسیج مداحان اجرایی شد.

محمدی با بیان اینکه مداحانی در مقام پیش‌کسوت نتوانسته بودند خود را به روز کنند، افزود: بسیج مداحان در این حوزه با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری و شورای شهر، جلساتی در قالب یک‌روز از ماه در اردوگاه شهید رجایی در جهت به روز کردن مداحان پیش‌کسوت برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه مداحان در کنار توانایی و مهارت در مداحی به بصیرت نیاز دارند، گفت: در این زمینه بسیج مداحان کتابی با عنوان منشور ولایت با محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری، انتظارات مراجع و به‌ویژه احادیث به عنوان متن درسی به مداحان ارئه کرد.

محمدی با بیان اینکه برنامه میان مدت در قالب تشخیص شعر مناسب برای مداحان اجرایی شد، افزود: اشعار شعرا همه قابل استفاده نیست و مداحان باید توانایی تشخیص شعر خوب و بد را داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل هیئتی به‌منظور آموزش انتخاب شعر مناسب برای مداحی گفت: در این جلسه که با حضور اکثر نخبگان تشکیل می‌شود، شعرخوانی شده و 2 نفر از اساتید فن اشکالات را برطرف می‌کنند.

رئیس بسیج مداحان استان البرز با بیان اینکه این کلاس ها به مدت 2 سال است که اجرا می‌شود، افزود: طرح ساماندهی مداحان در سنین و مقاطع مختلف درسی و وضعیت مالی آن‌ها از مرداد ماه سال 92 شروع شده است.

وی  با اشاره به اینکه در حوزه خواهران مداح نیز اقداماتی صورت گرفته است، گفت: در حال حاضر نزدیک به 670 خواهر مداح ثبت شده و بیش از 200 نفر ثبت نشده در بسیج مداحان وجود دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نزدیک به 870 خواهر مداح در استان البرز فعالیت می‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات