دولت باید پاسخ اهانت های سفیرعربستان به شیعیان عراق را بدهد

به گزارش پایگاه خبری الموقف العراقی، عواطف نعمه در این باره ضمن هشدار نسبت به « سکوت دولت و سیاسیون عراق » در برابر اهانت ها و دخالت های ثامر السبهان شد و اعلام کرد این اظهارات که بویژه همزمان با عملیات آزادسازی فلوجه نسبت به شعیان و نیروهای مقاومت مردمی عراق بیان می شود باید از جانب دولت و وزارت خارجه پاسخ داده شود.
وی افزود: از روز اول افتتاح سفارت عربستان در عراق سفیر این کشور درحال توهین و لفاظی درباره شیعیان و حشد الشعبی بوده است بی آنکه هیچ یک از مسوولان عراقی پاسخی به دخالت های آشکار عربستان و سفیرش در کشورمان دهد، ما از یک سو داریم با داعش می جنگیم واز سوی دیگر شاهد فعالیت سفارت این گروه دربغداد هستیم، این تناقض را باید چگونه توجیه کرد؟
وی تصریح کرد:عربستان کاملا با آزادسازی فلوجه مخالف است به همین دلیل هم هست که شاهد اظهارات هیستریک و نگران سفیر این کشور از پیروزی های عراق دراین عرصه هستیم آنها به این خاطر نیروهای مقاومت مردمی (حشد الشعبی ) راهدف گرفته اند که از کشف توطئه های مشترکشان باداعش (علیه عراق) نگرانند بنابراین سیل اتهامات را علیه این مبارزان روانه کرده اند .کاملا مشخص است که آنها و امریکایی ها نمی خواهند فلوجه آزاد شود و روزهای آینده هم بیش از پیش این واقعیت را نشان خواهد داد.
نماینده پارلمان عراق همچنین گفت: آنچه در عرف دیپلماتیک مورد اتفاق نظر است این است که سفیر یک کشور وظیفه هماهنگی و اقدام برای افزایش سطح روابط بین کشورش با میزبان را برعهده دارد نه دخالت در امور داخلی آن کشور به ویژه وقتی که یک طرف کشوری با ۷۰ سال سابقه تاریخی و درسوی دیگر کشوری با سابقه تمدنی پنج هزار ساله باشد ! تمام کسانی که از گشایش سفارت داعش در بغداد استقبال یا برای آن تلاش یا تملق کردند یا درقبال اقدامات آن سکوت اختیار کرده در قبال صیانت از کرامت و شان شیعیان عراق مسوول هستند وباید پاسخگو باشند.
شبک ۶۰۰۲ **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت باید پاسخ اهانت های سفیرعربستان به شیعیان عراق را بدهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات