شیعیان عربستان سه شنبه را اول رمضان اعلام کردند

پایگاه خبری عربی ۲۱ با انتشار این خبر نوشت: مجلس استهلال شرعی قطیف و دمام برخلاف بقیه مناطق عربستان که دوشنبه را به عنوان نخستین روز ماه مبارک رمضان روزه می گیرند، اعلام کرده که سه شنبه روز نخست این ماه است .
هیات پیگیر و رصد هلال ماه رمضان وابسته به مجلس شرعی شیعیان اعلام کرد، رویت هلال ماه نو میسر نشده بنابراین دوشنبه روز آخر ماه شعبان خواهد بود.
به گزارش این مرجع هیات مذکور تنها به رصد در شرق عربستان اکتفا نکرده بلکه در کل خاورمیانه و افریقا نیز رصد کرده ولی در آنجا نیز هلال رویت نشده است.
این هیات در پیامی به شیعیان ساکن در امریکای جنوبی افزوده که رویت هلال با چشم غیرمسلح در این منطقه از زمین میسر می باشد.
مغرب سه شنبه را اول ماه مبارک رمضان اعلام کرده است. ولی بسیاری از کشورهای اسلامی دوشنبه را روز آغازین این ماه اعلام کردند.
شبک ۶۰۰۲ **1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شیعیان عربستان سه شنبه را اول رمضان اعلام کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات