دردی به دردهای نرگس اضافه شد / دخترم را باید به مدرسه کم توانان ذهنی و معلولین ثبت نام کنم

ماجرای بیماری نرگس از لنز دوربین یک خبرنگار در بجنورد در اردیبهشت ماه سال گذشته جهانی شد این در حالی بود که با رسانه ای شدن بیماری نادر این دخترک 7 ساله موج حمایت ها و وعده های مسئولان در رسانه های مختلف به راه افتاد و در کنار آن نیز بسیاری از افراد خیر و انسان دوست از سراسر کشور نیز کمک های نقدی خود را به حساب پدر دختر واریز کردند تا شاید دردی از دردهای نرگس و خانواده اش کاهش پیدا کند حال یک سال از آن ماجرا می گذرد در این رابطه مجدد به سراغ پدر نرگس رفتیم تا جویای احوال و پیگیر مشکلات وی باشیم که در پی می خوانید.
نرگس رو به بهبودی
بیژن رسولی در گفت و گو با خبرنگار 'ایرنا' با اشاره به اینکه نرگس دارای بیماری ایکتیوز است، گفت:از شش ماهگی نرگس متوجه بیماری وی شدیم و تاکنون تلاش‌های زیادی برای درمان انجام شده است و حتی گاهی اوقات تعدادی از پزشکان نیز ما را از درمان فرزندمان ناامید کردند.
وی با اشاره به این که با رسانه ای شدن ماجرای بیماری نرگس متخصصانی که بر درمان بیماری وی پیش قدم شده اند در بهبود بیماری فرزندش تاثیر گذاشته است افزود : اوضاع جسمانی نرگس با مصرف داروها 30 تا 40 درصد رو به بهبودی رفته است به طوری که به گفته پزشک معالج وی تا 2 سال آینده اوضاع جسمی نرگس در صورت استفاده مداوم از داروهایش بهتر می شود.
وی با اشاره به این که طی یک سال گذشته افراد نیکوکار و خیر کمک های زیادی در خصوص پیگیری درمان نرگس داشته اند ادامه داد :متاسفانه پول کارگری کفاف خرید داروهای نرگس را نمی دهد و بارها شده است که توان خرید داروهایش را نداشته ام و همین موضوع موجب شده حال نرگس برخی مواقع بسیار خراب شود و در این مواقع کاری جز اشک ریختن از دست من و مادرش برنمی آید.
***800 هزارتومان فقط پول دارو در هر ماه
رسولی با اشاره به این که باید روزی 3 مرتبه کرم دست سازی باید به بدن نرگس مالیده شود تا بدنش چرب باشد گفت : هر ماه به جز هزینه درمان و مراقبت از دخترم 800 هزار تومان هزینه این کرم است که باید تهیه کنیم.
وی با اشاره به این که چندین سال بود که به سختی مخارج درمان فرزندش را با کارگری تهیه می کرده و از پس مخارج و داروهای دخترشان بر نمی آمده است خاطر نشان کرد: از اردیبهشت ماه سال گذشته وقتی ماجرای نرگس رسانه ای شد موجب شد قسمتی از هزینه درمانی فرزندم با کمک خیرین پرداخت شود و این باعث شد گوشه ای از هزینه های مراقبت وی از روی دوش خانواده برداشته شود .
رسولی ادامه داد: نرگس به جز مشکلات پوستی از ناحیه گوش، چشم و دندان هایش نیز آسیب دیده به طوری که تمامی دندان هایش فاسد شده، که هزینه درمانش 6 میلیون تومان است که متاسفانه توانایی پرداخت این هزینه را ندارم.
وی در حالی که نگاهش را به دخترش دوخته است گفت :نمی دانم درد و سوزش پوستش یا درد دندان های فاسدش را تحمل کند به طوری که فرزندم مدتی است که نمی تواند خوب غذا بخورد.
***حمایتی از سازمان دولتی ندارم!
رسولی با اشاره به این که اوضاع جسمی نرگس طوری نیست که هر روز منتظر کمک خیرین برای پیگیر درمانش باشم تصریح کرد :اگر حمایت یک سازمان دولتی به صورت مستمر باشد شاید یکی از دغدغه هایم برای درمان نرگس کم تر شود و با خیال آسوده به فکر درمان او باشم.
وی ادامه داد : تمامی داروها و هزینه های درمانی نرگس شامل دفترچه بیمه نمی شود و مجبور هستم به هر دری برای تهیه پول بزنم .
پدر نرگس با اشاره به این که برای مداوا دخترش به بیمارستان های تهران می رود گفت : تنها 70 هزار تومان هزینه ویزیت دکتر متخصصش می شود و هر چند ماه باید به صورت دوره ای دخترش ویزیت شود.
وی با دستانش به سمت کیف مدرسه دخترش اشاره کرد و گفت: امسال دخترم 7 ساله شده و باید به مدرسه برود و از همین الان کیفش را برای رفتن به مدرسه آماده کرده است اما می گویند دخترم را باید به مدرسه کم توانان ذهنی و معلولین ثبت نام کنم.
رسولی با اشاره به این که دخترش بیشتر ازسنش می فهمد و چندین آیه از قرآن را حفظ کرده است تصریح می کند : درست است که فرزندم بیمار و مشکل پوستی دارد اما رفتن به مدرسه استثنایی ها به دردهایش اضافه خواهد کرد.
وی با اشاره به این که برای ثبت نامه مدرسه دولتی اقدام کرده است اما هنوز مدیرمدرسه موافقت خود را اعلام نکرده است گفت: مدیر مدرسه ثبت نام نرگس را موکل به اجازه اداره آموزش و پرورش اعلام کرده است اما هنوز خبری از موافقت ثبت نام فرزندم دریافت نکرده ام.
وی یادآور شد :طی سال تحصیلی گذشته باید فرزندمان را به پیش دبستانی می‌فرستادیم اما به علت نگاه های نادرست مردم مجبور شدیم تا این کار را انجام ندهیم.
***تغییر نگاه مردم
رسولی با بیان این که تا قبل از رسانه ای شدن ماجرای دخترش هیچ کدام از بچه های همسایه با نرگس بازی نمی کردند و تنها دلخوشی نرگس عروسک و برادرش بود ادامه داد : الان مردم و همسایه ها راحت تر با دخترم ارتباط بر قرار می کنند و از ترس این که مبادا این بیماری واگیر دار باشد دیگر از او دوری نمی کنند.
وی با اشاره به این که گرچه نگاه های افراد غریبه هنوز نسبت به چهره نرگس سنگین است گفت : نقش رسانه و مطبوعات برای معرفی این بیماری بسیار مهم است و ای کاش روزی برسد حداقل برخورد و نگاه دیگران بر دردهای بیمارانی همچون دخترم افزوده نکند.
***نامهربانی مسئولان
پدر نرگس با اشاره به نامهربانی برخی مسئولان می افزاید : برخی مسئولان پس از رسانه ای شدن بیماری نرگس برای سرکشی آمدند اما این رفت و آمد ها همان هفته های اول بود و جز وعده هایی که محقق نشده است کاری نکردند.
وی در عین حال از تمامی مسئولانی که حداقل آمدند و به درو دل هایشان گوش دادند تشکر کرد و گفت: تنها خواسته ام این است که مستمری برای درمان نرگس و داروهایش از طریق یک دستگاه دولتی برقرار شود اما متاسفانه وعده هایی که مسئولان در این ارتباط داده اند محقق نشده است.
1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دردی به دردهای نرگس اضافه شد / دخترم را باید به مدرسه کم توانان ذهنی و معلولین ثبت نام کنم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات