یورش 2000 کارگر خشمگین به ساختمان اصلی شرکت«سعودی اوجیه» در ریاض

به گزارش ایرنا ،رسانه های لبنانی با اعلام این خبر نوشتند،کارگران خشمگین که شهروندان لبنان ،عربستان و دیگر کشورهای عرب و چند کشور آسیائی هستند با ورود به دفتر سعد الحریری در ساختمان اصلی شرکت، به اموال و تجهیزات داخل آن خسارت زیادی وارد کردند.
پلیس سعودی برای جلوگیری از فراگیر شدن این اعتراض و گسترش دامنه آن به مناطق دیگر ریاض مداخله کرد.
کارگران درصفحه های اجتماعی نوشته اند که « ظلم علیه کارگران و کارمندان در سعودی تا کی ؟»، « رمضان فرارسید و پروردگار ما از اهمال کاری های شما غافل نیست و بیش از این فرصت نخواهید داشت».
گفته می شود که بحران مالی ناشی از سیاست های رژیم سعودی از جمله مشارکت در توطئه کاهش قیمت نفت، حمایت از تروریست های تکفیری در سراسر جهان به ویژه سوریه و عراق و راه اندازی جنگ بدون نتیجه علیه یمن تنها متوجه شرکت سعودی اوجیه نیست و بسیاری از شرکت های سعودی با خطر ورشکستگی مواجه هستند.
کارگران شرکت سعودی اوجیه حدود هشت ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده و« محمدبن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر جنگ سعودی بارها گفته است که این نشانه ضعف سعدالحریری و ولخرجی های او است و اگر کارگران شکایت کنند دولت سعودی از آنها حمایت می کند.
اکنون این شایعه قوت گرفته است که سعدالحریری در صدد فروش سهام خود در شرکت سعودی اوجیه است.
ناظران معتقدند که این اقدام کارگران شرکت سعودی اوجیه در چارچوب برنامه های محمد بن سلمان برای تصاحب این شرکت است.
برخی از ناظران هم علت یورش ناگهانی کارگران به دفتر سعدالحریری را واکنش شدید آل سعود به افشاگری های « نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان از مداخله های آل سعود در لنبان و فشارهای آن بر الحریری دانسته اند.
خاورم** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یورش 2000 کارگر خشمگین به ساختمان اصلی شرکت«سعودی اوجیه» در ریاض» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات