براری: برای کسب تجربه به المپیک نمیروم

وزنه‌بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان گفت: نمی‌خواهم تنها برای کسب تجربه به المپیک بروم؛ چراکه به‌راحتی می‌توانم مدال بگیرم. خبرگزاری فارس: محمدرضا براری درباره عملکردش در جام فجر گفت: نیازی به وزنه‌های سنگین‌تر نبود؛ چراکه نمی‌خواستم زیاد به خودم فشار وارد کنم. البته برنامه‌ام ثبت وزنه 190 کیلوگرمی در یک ضرب بود، اما چون حرکت اول را از دست دادم، کمی برنامه‌هایم به‌هم ریخت.

وی ادامه داد: بعد از ثبت وزنه 220 کیلوگرمی در دو ضرب با توجه به اینکه قهرمانی‌ام مسجل شده بود و همچنین از ناحیه کشاله ران کمی احساس درد داشتم، از انوشیروانی خواستم روی تخته نروم، اما او گفت برو، اما اگر دیدی دردت زیاد شد، وزنه را رها کن؛ به همین دلیل موفق به مهار وزنه 228 کیلوگرمی نشدم؛ البته نیازی هم به فشار بیشتر نبود.

دارنده مدال طلای آسیا در پاسخ به این سوال که با توجه به مصدومیت نصیر شلال به نظر می‌رسد او شانس بالایی برای حضور در المپیک داشته باشد، گفت: خوشبختانه رکوردهایم در این مدت سیر صعودی خوبی داشته است و زیر 420 کیلوگرم رکوردی نیست که نتوانم آن را بزنم. هفته آینده اردوی هم سطح دریا آغاز می‌شود و تمام هدفم ثبت مجموع 425 کیلوگرم در این اردو است که اگر بتوانم این وزنه را بزنم، مدالم در المپیک حتمی است و به‌راحتی می‌توانم روی سکو بروم.

براری تصریح کرد: البته بازی‌های المپیک را نمی‌توان با مسابقات جهانی مقایسه کرد؛ چرا که با مجموع 405 کیلوگرم می‌توان در المپیک مدال گرفت. در المپیک لندن وزنه‌بردار اوکراینی با 184 کیلوگرم در یک ضرب و 228 کیلوگرم در دو ضرب و مجموع 412 کیلوگرم قهرمان شد؛ وزنه‌ای که من در جام فجر زدم. با توجه به اینکه آزمایش دوپینگ در المپیک حساس‌تر است خیلی از وزنه‌برداران کنار می‌کشند و نمی‌توانند رکوردهای خود را تکرار کنند، به همین دلیل رکوردها پایین می‌آید.

وی افزود: البته من به هیچ عنوان به رکوردهای پایین فکر نمی‌کنم؛ چراکه نمی‌خواهم تنها برای کسب تجربه به المپیک بروم و توریست باشم. در این سال‌ها زحمات زیادی کشیده‌ام و می‌خواهم مدال بگیرم. منتظر اخبار خوب از رکوردهای من در اردوی بعدی باشید. فعلاً این رکوردها قابل‌مقایسه نیست و نمی‌توان اظهارنظری کرد. امیدوارم با برنامه‌های کادر فنی در مدت باقی‌مانده تا المپیک و اعتماد انوشیروانی وزنه‌های خوبی را در المپیک ثبت کنم.

به گزارش فارس، محمدرضا براری در حرکت یک‌ضرب و در نخستین حرکت خود نتوانست وزنه 175 کیلویی را بالای سر ببرد. وی در حرکت دوم خود وزنه 176 کیلویی را مهار کرد و در حرکت سوم نیز وزنه 184 کیلویی را بالای سر برد تا در یک‌ضرب اول شود. در حرکت دوضرب ابتدا وزنه 210 و سپس وزنه 220 کیلویی را مهار کرد تا طلای خود را مسجل کند، اما در حرکت سوم وزنه 228 کیلویی را نتوانست بالای سر ببرد تا با مجموع 404 کیلوگرم قهرمان جام فجر شود.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «براری: برای کسب تجربه به المپیک نمیروم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات