اسنودن: ژاپن بهشت جاسوسی آمریکاست

ادوارد اسنودن ژاپن را بهشت عملیات گسترده سازمان‌های جاسوسی آمریکا خواند که به صورت دائمی مقام‌ها و مردم ژاپن را در کانون کسب اطلاعات قرار داده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که با اتهام افشاگری برنامه‌های جاسوسی واشنگتن در جهان مواجه است، در سخنرانی خود به صورت ویدئو کنفرانس در یک همایش اجتماعی در توکیو گفت: هر شهروند ژاپنی می‌تواند هدف بالقوه فعالیت‌های شنود و کسب اطلاعات سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا قرار گیرد.

اسنودن خاطرنشان کرد: آمریکا اطلاعات گسترده‌ای در مورد مردم ژاپن دارد و این اطلاعات را از طریق شنودها و جاسوسی‌های گسترده به صورت دائمی افزایش می‌دهد و تکمیل می‌کند.

آبان ماه سال 92 بود که توکیو اعلام کرد، دولت ژاپن نیز در لیست جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است.

به گزارش ایسنا، بنا بر گزارش‌های روزنامه نیویورک تایمز و افشاگری‌های ادوارد اسنودن در آن زمان مشخص شد که ژاپن نیز در میان فهرستی از کشورهایی بوده که این آژانس از آن‌ها اطلاعات جمع‌آوری می‌کرده است. این آژانس به جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات اقتصادی، نظامی و سیاست خارجی ژاپن دست زده است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسنودن: ژاپن بهشت جاسوسی آمریکاست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات